Extra rychlá jarní očista těla a detoxikace – nebojte se, ještě to stihnete

Bylinky

Extra rychlá jarní očista těla a detoxikace – nebojte se, ještě to stihnete. Na jaře vše vykvete, znovu ožívá, a tak i vy můžete udělat velkou změnu pro své tělo i duši. Díky novým plodům může být i váš jídelníček mnohem pestřejší, a tak i celková životospráva o něco více zdravější. Podívejte se na pět rad, se kterými vaše tělo odstartuje s novou dávkou energie do nového období jara a léta.

Jaro je tím nejlepším obdobím pro zařazení sezónního ovoce a zeleniny do vašeho denního jídelníčku. Nepodceňujte proto výběr zeleniny ani ovoce, tyto plody vám přinesou mnoho zdravých živin a vitamínů pro správnou funkci vašeho těla. Plné správných mikroživin jsou také sezónní houby nebo bobuloviny, na ně proto také při přípravě jídla nezapomínejte.

Na jaře jsou oblíbené grilovací večery plné nezdravého jídla

Druhou velmi důležitou radou pro vaši jarní očistu těla je vyhnout se všem mastným a nezdravým potravinám. Pokud do svého jídelníčku zařadíte zdravou zeleninu a ovoce, všechny dobré živiny zabijete mastnými pokrmy připravené při grilování. Teplé počasí přímo vybízí ke grilování nezdravých pokrmů a k pití alkoholu, alespoň při nastartování metabolismu se takové konzumaci raději vyhněte.

bylinný čaj

Foto: Pixabay

Nezapomínejte na pitný režim

Ten je velmi důležitý zvlášť v teplých dnech, kdy je třeba o mnoho více tekutin. Čistý voda s trochou citronové šťávy vám dodá svěžest a mnoho energie k tomu.

Pro zdraví jsou důležité nejen potraviny, ale také aktivita

Sportem ku zdraví, však tuto hlášku již dobře znáte. Faktem ale je, že pro zdravé tělo je nutné zařadit nejen pestrý jídelníček, ale také nějaký pohyb. Jarní počasí přímo vybízí k dlouhé procházce přírodou, tento pohyb vám prospěje a vaše tělo se dobře protáhne.

Poslední radou je čerpat energii ze slunečních paprsků. Je vědecky dokázané, že teplo a světlo ze Slunce dokáže tělu dodat mnoho pozitivní nálady. Známým faktem také zůstává, že sluneční záření pomáhá pokožce produkovat tolik důležitý vitamín D. Ten vás dokáže chránit před drobnými nemocemi a posílit vaši imunitu.

 

Zdroj: https://www.svetbehu.cz/jaro-je-idealni-cas-na-detoxikaci-organismu/, https://www.gigalekarna.cz/blog/jarni-detoxikace/, https://www.blendea.cz/3-zasady-detoxikace/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)