Extra pálivé feferonkové pesto zvládnete jen z pěti ingrediencí

chilli

Objevili jste v obchodech čerstvé feferonky? Nečekejte na léto a zpracujte je okamžitě do podoby extra pálivého doplňku do jídel. Půjde vám to snadno od ruky a výsledek bude opravdu ohnivý. Stačí jen dodržet doporučený postup.

Feferonky, česnek, olivový olej, sádlo a sůl… V jednoduchosti je krása, říká se. A pro tenhle recept to rozhodně platí dvojnásob.

Hotovo budete mít za chvíli

A jaký je přesný poměr ingrediencí? Pokud si domů pořídíte rovnou dvě kila feferonek, můžete se těšit na opravdu pořádnou porci pálivosti. Právě pro toto množství platí uvedený rozpis. Jestliže jich budete mít méně, jednoduše množství ingrediencí přepočítejte.

Foto: Pixabay

  • 2 kg feferonek
  • 3 vrchovaté lžíce domácího sádla
  • 250 m kvalitního olivového oleje
  • 1 palice česneku
  • 1 vrchovatá lžíce soli

Vše začněte přípravou feferonek. Pokud je to třeba, omyjte je. Jinak stačí, když odstraníte stopky. Opravdu jen stopky, semínka ponechte. Sádlo rozpusťte, nechte lehce vychladnout a smíchejte s olivovým olejem. Česnek oloupejte a poté pečlivě utřete se solí.

Na závěr vložte do mixéru feferonky a důkladně je rozmixujte. Teď už vám jen zbývá naplnit extra pálivé feferonkové pesto jen z pěti ingrediencí pěkně do sklenic a dobře uzavřít. Získáte tak přibližně půlroční trvanlivost.

Náš tip. Chcete si ji o něco prodloužit? Pak skleničky sterilujte. 20 minut při 190 °C bude stačit. Otevřené pesto uchovávejte v lednici.

Na co si dát při přípravě pozor

Vždy používejte co nejkvalitnější ingredience. Domácí sádlo, extra panenský olivový olej… A před použitím extra pálivé feferonkové pesto raději ochutnejte. Je totiž opravdu ostré a snadno by váš guláš nebo třeba pomazánku „přepálilo.“ A to by byla rozhodně škoda.

Náhledové foto: Pixabay

 

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)