Tipy, jak udělat vašeho pejska šťastnějším

Pes

Existuje mnoho způsobů, jak udělat pejskovi radost. Kupříkladu hračkou, procházkou, nějakým dobrým pamlskem. To však není vše, zaručeně známe jich mnohem více. I když je jich spousta, pejskovi udělá největší radost zábava s jeho páníčkem. A to i v případě, že budou společně pracovat.

Zaručeně ho potěší i pochvala

Jako odměnu vašemu psímu miláčkovi nemusíte dávat ani pamlsek či žádnou jinou dobrotu. Protože větší radost než pamlsek mu může udělat obyčejná pochvala. Psíci také dokáží interpretovat nejen tón vašeho hlasu. Jsou dokonce i určité výzkumy, které jasně říkají, že jsou pochopeni, jen pokud je pochválíme jak tónem hlasu, tak i slovem. Naučili se totiž porozumět lidské mu slovu, a dokonce i jeho významu.

Psi také reagují na veškeré naše chování

Tím pádem dokážou zareagovat na to, jak mluvíme či kam třeba ukazujeme. Pokud pejsek pohybuje hlavou, znamená to, že zpracovává naši řeč, podobně jako člověk. Význam jakéhokoli slova rozeznávají v levé části jejich mozku a tón našeho hlasu naopak v té pravé. Zaručeně byste si měli vždy vzpomenout vašeho psího miláčka pochválit za poslušnost nebo nějaký ten povel. Chválit se však může, i jestli se vám třeba při procházce drží v blízkosti vaší nohy. Proto je zaručeně lepší pejska ke slušnému chování spíše motivovat, než ho nějak trestat.

Foto: Pixabay

Pejsci milují, když mohou být ve smečkách

Už jak se pejsci narodí, spávají v jednom obrovském shluku. Jak jistě víte, je to z důvodu, že se potřebují zahřát a jak jinak, než společně. Na začátku jejich života je teplota štěňátka něco kolem 36 °C, zatímco teplota dospělých psů se pohybuje kolem 38 °C. Kupříkladu border kolie bude nejšťastnější v přítomnosti jiného pejska.

Něco na závěr

Různí pejsci milují to, když mohou svému páníčkovi jakkoliv pomáhat s prací. Takovýhle psi, kteří si chtějí hrát, pracovat či dělat jiné věci, jsou velmi jedineční a neobvyklí. Proto bychom je měli dělat šťastnými v každé situaci.

Zdroje info: https://svetdnes.cz/4-pravidla-jak-udelat-psa-stastnym/
https://www.puppyleaks.com/make-your-dog-happy/

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.