Exkurze do světa nejpálivějších papriček

Pálivé papričky

Seznam nejpálivějších papriček se neustále mění. Každý rok je vypěstován nový druh papriček, které jsou ještě pálivější, než byly současné papričky. Existují lidé, kteří tyto pálivé papričky milují a snaží se získat co nejpálivější druhy, popřípadě si je i vypěstovat doma. Věděli jste, že s nejpálivějšími papričkami se musí pracovat s velkou opatrností? Brát je můžete pouze v rukavicích a při otvírání nádoby s takto pálivými papričkami se doporučuje nasadit si ochranné brýle! Pojďte se s námi podívat na ty nejpálivější papričky!

SHU

Ještě než přejdeme k samotnému seznamu, je nutné si uvést, že SHU je způsob, jak kvantifikovat, jak pikantní paprička je, měřením koncentrace kapsaicinoidů. Kapsaicin je chemická látka zodpovědná za pálivou chuť papriček.

Carolina Reaper

Nejpálivější papričkou na světě je paprička zvaná Carolina Reaper. Poprvé byla vyhlášena za nejpálivější papričku světa v roce 2013. V roce 2018 byla znovu testována a zjistilo se, že má ještě vyšší SHU (o 71 000 SHU). V průměru je pálivost této papričky 1 641 000 SHU. Nejpálivější paprička tohoto druhu měla 2,2 milionu SHU.

Směs papriček

Trinidad Moruga Scorpion

Trinidad Scorpion Moruga je vyhledávaná pálivá paprička, která byla objevena teprve nedávno. Je však poměrně vzácná, a tak je problém její sazeničky sehnat. Zemí původu je Trinidad a Tobago. Tato odrůda může dosahovat podobné pálivosti jako předchozí druh. Maximální naměřená pálivost byla 2 009 231 SHU.

7 Pot Douglah

Tato paprička je považována za pálivou papričku s nejlepší chutí. Je to nejpálivější paprička, která není červená. Barva této paprička je hnědá a svého maxima dosáhla při 1 853 936 SHU. Je známá také jako Chocolate 7 Pod nebo 7 Pot Brown.

7 Pot Primo

Na čtvrtém místě nejpálivějších papriček je právě tento druh. Nejpálivější paprička tohoto druhu měla naměřeno 1 469 000 SHU. Svým vzhledem připomíná Carolina Reaper. Vytvořil ji zahradník Troy Primeaux.

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!