Ekologické a voňavé čištění vám může zajistit i grep

V domácnosti obvykle při úklidu používáme citron. Toto exotické ovoce dokáže skvěle čistit jakékoli povrchy, což je způsobeno nízkým obsahem cukru a vysokým podílem kyseliny citronové. Citron dokáže odstranit skvrny, zápach, odmašťuje povrchy, perfektně odstraňuje vodní kámen, a dokonce vybělí zažloutlé prádlo. Je skvělým pomocníkem, to dokazuje i to, že ho využívaly již naše praprababičky a jeho využití setrvává dodnes. A to nejlepší na tom je, že je levný a dostupný.

Poznejte čistící sílu grepu

Z citrusů to ale není jen citron, který můžete využít jako univerzální čistič. Grep má totožné účinky díky nízkému obsahu cukru. S pomerančem byste pravděpodobně nedosáhli stejného efektu kvůli vysokému obsahu cukru. Jelikož je grep objemově větší než citron, s jedním kusem dokážete vyčistit více povrchů. Ušetří vám tedy čas a spoustu financí.

Foto: Pixabay

Grep umyje špinavou vanu i podlahu

Grep je skvělou volbou pro čištění větších povrchů, funguje například při umývání sprchových koutů a van. Na jednu polovinu rozkrojeného grepu stačí sůl nebo jedlou sodu, která je také nepostradatelným pomocníkem při čištění. Následně můžete s takto připraveným ovocem vydrhnout zanesené místo, z něhož odstraní většinu nečistot. Po opláchnutí vodou špína zmizí a zůstane pouze příjemná citrusová vůně.

Kde grep nepoužívat

Pomocí tohoto ovoce můžete umývat i jiné povrchy, skvěle se hodí třeba na mytí kachliček, povrchů ze skla, kovu či keramiky. Pozor si ale dejte při čištění věcí z přírodního kamene, například mramoru. U těch by mohla kyselina poškodit povrch. Na čištění ostatních povrchů jsou citrusy skvělou volbou a neměly by chybět při úklidu domácnosti.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://bydleni.instory.cz/tipy-inspirace/2663-citron-je-skvely-setrny-a-ekologicky-cistic-se-kterym-vycistite-celou-domacnost.html

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)