Dřevoplastová terasa

Dřevoplastová prkna na terasu se vyplatí

Dnešním trendem jsou terasy z dřevoplastu. Mají delší životnost a snadnější údržbu podlah.  Proč si pořídit WPC prkna na terasu?  V čem mají výhodu oproti terasám ze dřeva? Jsou ekologické? To vše se dozvíte v následujících řádcích.

Co je WPC?

Zkratka WPC představuje slovní spojení Wood- plastic komposit neboli kompozit, který se skládá ze dřeva a polymeru, tedy plastu. Tento vynález pochází ze Severní Ameriky, kde byl také poprvé zhotoven.  Cílem zhotovení tohoto materiálu bylo využít všechny dobré vlastnosti dřeva a odstranit vlastnosti nežádoucí. Mezi nežádoucí vlastnosti patří hniloba, povrchové nerovnosti, nebezpečí zadření třísky, napadání hmyzem, vliv mrazu, deště a další.  Vznikl tak dřevoplast a z něj dřevoplastové desky.

Dlouhá životnost s minimální údržbou

Dřevoplastová prkna na terasu se vyrábí z dřevité moučky, která je spojená polymerem v poměru 2:1.  Technologie použitá pro výrobu těchto dřevoplastových prken, zajišťuje dlouhou životnost a také minimální údržbu. Na spojení dřevěné moučky se používají hlavně termoplasty. Buď polypropylen, nebo tvrzený polyetylen s vysokou hustotou.  Přesné vlastnosti i parametry dřevoplastu určuje stanovená norma, týkající se termoplastů a kompozitů ze dřeva, případně z přírodních vláken. Profily a prkna na dřevoplastové terasy určuje zase norma další.

Je dřevoplast ekologickým materiálem?

V současnosti se nevyužívá dřevoplast jen na terasy, ale i pro další účely jako jsou například dřevoplastové plotovky. A pokud se ptáte, zda je dřevoplast ekologický, tak je. Mezi výhody termoplastu totiž patří jeho ekologické aspekty. Při výrobě se zpracovává hmota běžných dřevin nikoliv drahých exotických dřevin z deštných pralesů. Dřevo je také namleto na prach, takže nevzniká odpad a navíc není nutné provádět ani žádné nátěry. V neposlední řadě je tento materiál plně recyklovatelný.

560x150-1520940659.gif

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *