Bazénový vysavač

Jak vybrat bazénový vysavač

Jak vybrat bazénový vysavač? Přesně tuto otázku si kladou mnozí majitelé bazénů, jež potřebují vyčistit jejich interiér. Bazénový vysavač je velmi jednoduchou pomůckou, která funguje na principu podtlaku. Rozhodně lze na trhu najít hned několik různých modelů. Když bychom si měli bazénové vysavače rozdělit do několika kategorií, pak by se jednalo o varianty manuální poloautomatické anebo automatické. Přesně podle tohoto rozčlenění si je podrobně popíšeme.

Manuální bazénové vysavače

Asi nejčastěji volené jsou ruční bazénové vysavače. Jejich hlavní přednost spočívá zejména v minimální pořizovací ceně. Tento vysavač je napojen na hadici a vy jím postupně musíte brázdit dno, na kterém se nacházejí shluky nečistot po působení vločkovače. Připojovat se také může k filtračnímu zařízení. Záleží na tom, jaký model zvolíte. Obyčejné variace připojitelné na hadici k malému bazénu s nafukovacím límcem bezesporu postačí.

Poloautomatické modely

Tento typ bazénových vysavačů využívá vlastností bazénové filtrace. Na tu se jednoduše napojí a samy se dokážou pohybovat po dně bazénu. Sbírají tam všudypřítomné nečistoty, jež jsou postupně odváděny do filtrace a následně ven z interiéru bazénu. Pohyb vysavače v bazénu je však nahodilý a často dochází k tomu, že bohužel není schopen pozřít veškeré nečistoty, které se v něm nacházejí. Dno je vyčištěno tak zpravidla na 80 %.

Nejvýkonnější automatické vysavače bazénu

Výbornou volbou jsou rozhodně automatické vysavače bazénů. Disponují vlastním čerpadlem a nepotřebují tak ke své činnost žádný jiný zdroj třeba v podobě filtrace. Jejich hlavní předností je řízená činnost. Mnohé umí vyčistit nejenom dno, ale i oblast okolo stěn bazénu. Ty je možné klasickým manuálním vysavačem vyčistit jen velmi složitě. Zachycené nečistoty putují přímo do filtračního vaku, který je integrovaný přímo v těle samotného vysavače.

Sdílet

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *