Domácí zabiják plevele ze třech levných přísad

Aplikace postřiku

Jaro je v plném proudu. Můžeme se radovat z krásných květin a také různých rostlin, které už postupně vylézají ze země. Takový hrášek nebo ředkvičky či mrkev už určitě na záhonech vidíme. tedy alespoň rostlinky. Ve skleníku se už mnozí mohou radovat přímo z některých plodů zeleniny. Ochutnat lze třeba takové ředkvičky. Ty domácí jsou skvělé a mnohdy nabízejí typickou štiplavost, s níž se v obchodech nesetkáme. Venku nám ovšem vyrůstají i mnohé plevelné rostliny, jichž se vyplatí zbavit. Na jejich likvidaci není zapotřebí kupovat drahé prostředky, obejdete se s domácím likvidátorem. Jak jej vyrobit? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Pouhé tři ingredience a máte hotovo

Třísložkový prostředek na plevel si dokážete bez problémů vyrobit doma během několika málo minut. Skutečně nic složitého, co by se nedalo zvládnout. Potřebovat tedy budete následující součásti.

  • 4 l octa
  • 1/4 šálku obyčejného Jaru,
  • 2 šálky soli.

Samozřejmě nelze zapomenout ani na láhev s rozprašovačem. Právě do ní saponát dáte a následně můžete používat.

Plevel

Plevel: Foto Radek Štěpán

Rychlá výroba

V podstatě jen všechny ingredience smícháte dohromady. Nejprve nasypeme do nádoby sůl a poté nalejeme ocet, v němž se rozpustí. Ideálně bychom měli nádobou pořádně zatřepat. Čekat na důkladné rozpuštění soli se vyplatí klidně i hodinu. Poté už můžeme přidat Jar.

Bezpečný postřik

Zapomeňte na to, že byste museli hlídat vaše domácí mazlíčky. Nic se jim nestane, i když budou plevelné rostliny čerstvě postříkané. Neodeženete si ze zahrady ani užitečný hmyz v čele se včelami.  

Plevel

Plevel těsně po aplikaci postřiku: Foto Radek Štěpán

Do 24 hodin plevel zničí

I takto dlouho může trvat, než se projeví účinky tohoto postřiku. U některých rostlin je nezbytné postřik opakovat. Při stříkání buďte opatrní, vše zelené, čeho se kapky dotknou, uhyne. Stříkat je optimální za slunečného dne.

Aplikace postřiku: Náhledové foto Radek Štěpán

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.