Domácí hnojivo na brambory slibuje dvojnásobné výnosy. Za vyzkoušení stojí

Brambory

Skvělá úroda brambor nepochybně stojí za to. Mnohdy se ale bohužel setkáváme s tím, že se pod keříkem shledáme pouze s malým množstvím nažloutlých hlíz. Pak přichází velké zklamání. I proto se vyplatí vsadit na kvalitní domácí hnojivo, které růst brambor dokonale podpoří. Podívejme se na něj mnohem podrobněji. Nestojí skoro nic, takže není od věci něco takového vyzkoušet.

Pouze několik ingrediencí za pár korun

Nákup ničeho extra drahého nepochybně není zapotřebí. Vystačíte si pouze s několika přísadami, jež nejsou nijak výrazně nákladné. Konkrétně pro výrobu hnojiva na brambory budete potřebovat:

  • 3 polévkové lžíce ovesných vloček,
  • 1 polévkovou lžíci vápnitého dolomitu,
  • 2 litry vody.

Jak na výrobu domácího hnojiva pro brambory

Vezmete si mixér a nasypete do něj jak ovesné vločky, tak dolomit. Dále samozřejmě ony 2 litry vody. Po rozmixování se směs nechá luhovat 24 hodin. Když tato doba uplyne, směs se scedí a naředí dalším litrem čisté vody. Před výsadbou se toto hnojivo dále ředí, a to tak, že na 1 sklenici hnojiva připadnou tři litry vody. Při výsadbě se hnojivo nalévá do každé jamky.

Naklíčené brambory

Foto: Pixabay

Dřevěný popel jako ještě levnější řešení hnojení brambor

Bohatý na minerální a organické látky či draslík s vápníkem je bezesporu také dřevěný popel. Hnojit jim lze brambory bez problémů také. Ideální je samotné hlízy posypat dřevěným popelem v poměru 1 kg popela na 25 kg brambor. Konkrétně jde o 100 až 150 gramů popela na 1 m2 půdy. Popel by se měl ale aplikovat hlavně na zásadité půdy, jelikož je sám o sobě kyselý.  

popel

Foto: Pixabay

Zdroje info: Autor, tojenapad.sk, YouTube kanál Дом, Сад, Огород PROGRESS WAY

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.