Co na mravence? Domácí likvidátor mravenců si vyrobíte jednoduše

Mravenci

Znáte to, když se podíváte na zahradě třeba přímo do záhonku a vidíte zástupy mravenců, na dobré náladě vám to dvakrát zrovna nepřidá. O to horší je pohled na mravence v interiéru či v posezení. Právě proto se vyplatí proti mravencům bojovat. Jak? Třeba jednoduchým domácím likvidátorem. Vyrobíte si ho velmi jednoduše sami. Návod vám nabídneme my v následujících řádcích.

Jak na mravence? Stačí mýdlo, amoniak a voda

Přesně tak, pouhé tři suroviny mohou pomoct mravence zahnat tak daleko, že se už nikdy nevrátí. Na postřik tedy konkrétně budeme potřebovat:

  • polovinu kostky obyčejného mýdla,
  • 100 ml amoniaku,
  • patnáctilitrovou nádobu na vodu.

Aplikace postřikuFoto: Radek Štěpán 

Jak vyrobit postřik na mravence

Mýdlo jednoduše nastrouháme na hrubém struhadle a zalijeme horkou vodou. Necháme jej dokonale rozpustit a na povrchu se objeví pěna. Poté se teprve přidá amoniak, který dokonale smícháme s mýdlovou vodou. Nakonec směs nelijeme do rozprašovače a můžeme ji používat. Ideální tak činíme ráno nebo večer, abychom předešli stříkání na přímém sluníčku.

Mravence na zahradě odpudíte směsí ke kořenům

Jestliže potřebujete ochránit rostliny, můžete vyzkoušet i směs ke kořenům. Ochráníte ideálně jak samotné rostliny před mravenci, tak i před nebezpečnějšími mšicemi. Ideální je rozpustit 10 ml amoniaku v 10 litrech vody. Do směsi se přidají ještě 3 lžíce cukru a máte vyhráno. Roztok bude působit i jako skvělé hnojivo, tím si můžete být jistí.

Zdroje info: Autor, Meta, tojenapad.sk

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.