Chcete pejskovi přilepšit? Na tyto potraviny zapomeňte, spíše mu ublížíte

Pes

Kdo by nechtěl občas domácímu mazlíčkovi dopřát? Asi každý. Problém ovšem tkví v tom, že někdy dáváme psům jídlo, jež by jíst rozhodně neměli. Jasně, pokud sáhnete po klasických pamlscích ze zverimexů, chybu neuděláte. Jestliže jim ovšem dopřejete hlavně některé pochutiny, jež si dáváte sami, uškodíte jim. O jaké suroviny se jedná? To vám prozradíme v tomto článku.

Rajčata mohou vést nejen ke křečím

Začít můžeme obyčejnými rajčaty. Především ta zelená obsahující velké procento tomatinu, mohou psům značně uškodit. Vždyť mohou činit problémy i samotnému člověku. Bohužel jsou to psi, kteří páníčkům často pomáhají sklízet úrodu. Barevně rajčata neřeší a nekonzumují jen červená, jež obsahují tomatinu málo. A jak vypadá taková psí otrava rajčaty? Psi nadměrně sliní, zvrací a mají průjem či naopak zácpu. Jinak může docházet k arytmii, třesu či krvácení.  

RajčataRajčata: Foto Pixabay

Pozor na houby

Každý z nás vybírá houby, jež jsou pro člověka jedlé. U psů je to ale jinak. I ty, jež člověku neuškodí, mohou u psa působit toxicky. Poškozují játra, ledviny a způsobují křeče. Pejsek může v krajním případě upadnout i do bezvědomí.

100g tabulka čokolády je pro středně velkého psa smrtelná

Lidé čokoládu milují a psi si ji dají rádi také. Měli bychom si ale uvědomit, že pro psa je čokoláda jedem. 100 gramů vážící tabulka je schopna usmrtit střední plemeno psa.

ČokoládaČokoláda: Foto Pixabay

Proklínané hrozny

Právě ony mohou být bohužel smrtelné i ve velmi malém množství. V případě pravidelné konzumace hroznů mohou psovi selhat ledviny. To samé přitom platí také o rozinkách.

HroznyHrozny: Foto Pixabay

Játra v syrovém i vařeném stavu

Zajímavé je v tomto ohledu vyjádření produktové manažerky společnosti Prominent Kateřiny Gottfriedové. Ta říká: „Často si neuvědomíme, že i některý druh čerstvého masa může pejskovi škodit. Pokud budete opakovaně (několikrát týdně) podávat psovi játra, nadbytek vitamínu A může vést k nechutenství, hubnutí a deformaci kostí.“

Cibule a česnek ublíží ve větším množství

Zejména dlouhodobé podávání cibule psovi uškodí. Obsahuje totiž N-propyldisulfid. Ten způsobí jak celkovou slabost, tak i dýchací obtíže.

Zdroje info: https://pressroom.aspen.pr, zena.aktualne.cz, izverinec.cz

Pes: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.