Chcete odlehčit svůj jídelníček? S těmito recepty si krůtí maso opravdu zamilujete

Krůtí maso se stále na našich jídelníčcích vyskytuje až trestuhodně málo. Přitom je velmi dietní a dokáže vám pomoci zatočit s přebytečnými povánočními kily. Naučte s jeho konzumovat správně – šikovné recepty vám v tom pomohou.

Krůtí salát trochu jinak

Když chcete své hosty ideálně v letních teplých měsících překvapit netradičním obědovým salátem, okořeňte a orestujte krůtí prsa a salát hostům na talíř naservírujte takto. Na talíř položte list salátu a na něj:

  • na řezy nakrájené plátky masa
  • napůl rozkrojená cherry rajčátka
  • kousek avokáda nebo lžičku guacamole.

Pokrm zastříkněte trochou šťávy z čerstvé limetky a podávejte s celozrnným pečivem nebo opečenou bagetkou.

Foto: Pixabay

Krůtí prsa s bramborovými plátky

Ale připravit ho lze i běžně na sporáku. Výhodou tohoto pokrmu je, že se připravuje v jedné pánvi. Plátky kuřecích prsou okořeňte podle chuti a dobře orestujte z obou stran. V průběhu restování k nim přidejte také na tenčí plátky nakrájené oloupané brambory, které můžete okořenit také drceným kmínem. Vše dobře propečte a na závěr zakápněte trochou čerstvé citronové šťávy a přidejte snítku tymiánu. Naučte se využít krůtí maso efektivně a nebudete litovat.

Když opravdu spěcháte aneb rychlá chuťovka

Pokud jsou hosté opravdu za dveřmi a vy máte doma alespoň balíček noků nebo těstovin a kuřecí párky nebo klobásky, vystačíte i s nimi. Noky nebo těstoviny uvařte podle návodu a nechejte je odkapat. Přidejte nakrájenou uzeninu a máte hotovo.

Zdroj: http://pomalyhrnec.blogspot.com/2020/05/kruti-obiracka-na-zelenine-v-pomalem.html, https://mamavkuchyni.cz/pomaly-hrnec/, http://pomalyhrnec.blogspot.com/2020/05/kruti-stehno-na-zeli-v-pomalem-hrnci.html, https://www.jidelniplan.cz/recepty/kruti-prsa-s-polnickovym-salatem

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)