Černé květiny – kterými druhy si ozvláštnit zahradu, balkon i terasu. Na své si přijdou milovníci tulipánů, jiřin nebo třeba krásenek

Černé květiny – které druhy jsou nejhezčí:  Černé květy se v přírodě vyskytují zřídka, ale když se tak stane, jsou opravdovou podívanou. Při pohledu zblízka je jasné, že jejich okvětní lístky jsou ve skutečnosti velmi tmavé odstíny červené nebo fialové. Následující rostliny produkují jedny z nejpozoruhodnějších černých květů, které můžete ve své zahradě pěstovat.

Černá jiřina

Černá jiřina je oblíbenou květinou, která kvete koncem léta a během podzimních měsíců. Nejlépe kvete na plném slunci a v dobře odvodněné půdě, umístěna by ale měla být ve stínu. Květy jsou kombinací tmavě červené a fialové barvy.

Černý tulipán

Černý tulipán, zvaný „královna noci“ se skvěle kombinuje s ostatními barvami tulipánů, ale sám o sobě je krásným dramatickým doplňkem. Na konci až 50 cm stonku se nachází sametové a tmavé květy. Černý tulipán roste nejlépe na plném slunci a v dobře odvodněné půdě.

Čokoládová krásenka

I když jsou tyto letní květy zblízka kaštanové, z dálky vypadají téměř černé. Tato trvalka roste obzvláště dobře v květináčích, ale může se také zasadit v zahradě mezi většími květy, jako jsou jiřiny nebo lilie.

Náhledové foto: Pixabay

Černý netopýří květ

Černé netopýří orchideje (taka velkokvětá alias Tacca chantrieri a jerjí další příbuzné), původem z tropických oblastí Asie, mohou přežít i venku v subtropickém podnebí. V chladnějších oblastech je na zimu přesuňte do vnitřních prostor. Název netopýří květ si tyto orchideje vysloužily díky jedinečnému vzhledu, vypadají jako netopýr v letu.

Černá růže

Barva květů černé růže je tmavší ve fázi poupat. Její květy mají tmavě červenou a tmavě fialovou barvu. Pro tmavší střed rostliny přidejte do vody černé barvivo, které je růže schopná absorbovat. Tato drobná hybridní čajová růže kvete od jara do podzimu a její dlouhé robustní stonky vydrží ve váze až dva týdny.

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/zahrada/taka-leciva-netopyri-kvetina-jak-vypestovat-exotickou-krasku-ze-seminka.html, https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/cerne-pokojovky-30000118.html

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)