Bylinky na vlasy – které pomáhají proti šedivosti a co si ještě dopřát

Bylinky

Bylinky na vlasy znaly už naše babičky. Ovšem na zdraví a bohatost vlasů má vliv řada faktorů, mezi které patří například genetika, parametry prostředí, ve kterém člověk žije a pracuje, míra stresu, které je vystaven, a podobně.

V posledních desetiletích došlo k nebývalému rozmachu kosmetického odvětví, které mimo jiné nabízí také řadu nejrůznějších přípravků pro posílení a regeneraci vlasů, přičemž v poslední době lze pozorovat sílící trend spočívající v návratu k přírodě.

Bylinky na vlasy – jaké použít

Skvělé je například sérum z mrkvové a citronové šťávy obohacené rozmarýnem. Stejný díl obou šťáv se smíchá a naloží se do něj větvička rozmarýnu. Směs se nechá přes noc uležet, a následně se vtírá do vlasů. Velmi účinný je také odvar z petržele nebo kopřivy.

Foto: Pixabay

Co si ještě pohlídat

Možná jste však nevěděli, že své úsilí o vylepšení kvality svých vlasů a zachování jejich zdraví můžete nemalou měrou podpořit také konzumací některých potravin. Zároveň je potřeba dát pozor na různé módní diety, kdy často dochází k eliminaci některých významných složek stravy, což pak může sekundárně vést také ke zhoršení zdraví vlasů, jejich slábnutí a následnému zvýšenému vypadávání.

Tučnější ryby

Ryby obecně obsahují zdraví prospěšné bílkoviny a také jód. Ty tučnější, například tuňák, sardinka, losos, úhoř nebo makrela, však mají vyšší obsah nenasycených mastných kyselin, které jsou nezbytné pro správnou výživu kůže, a tedy i vlasových kořínků. Díky těmto rybám tak budou mít vaše vlasy ty nejlepší podmínky pro zdravý růst.

Zdroj: https://www.prozeny.cz/clanek/touzite-po-krasnejsich-vlasech-vsadte-na-oplachy-z-bylinek-63393, https://www.vlasimo.cz/bylinky-na-vlasy/, https://www.arome.cz/clanky/bylinky-na-podporu-rustu-vlasu/, https://www.ceska-biokosmetika.cz/blog/bylinne-oplachy/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)