Bylinky, které vám pomohou podle lidové medicíny rychle otěhotnět

Bylinky

Neplodnost jako jedna z civilizačních chorob výrazně ovlivňuje život dnešní společnosti. Pokoušíte se počít potomka, ale nedaří se vám? V první řadě se zamyslete nad tím, zda na věc příliš netlačíte.

Teprve ve chvíli, kdy se o miminko snažíte více než rok a ne a ne otěhotnět, je na čase začít se poohlížet po pomoci zvenčí. A může vám v tom pomoci i matka příroda.

Jaké bylinky pomohou otěhotnění

Moderní medicína se obvykle jako první snaží nalézt příčinu neplodnosti. U žen jde často o nedostatek vajíček, vzniklý díky dlouhodobému užívání hormonální antikoncepce. Ovšem leckdy je na vině „jen“ hormonální nerovnováha. A právě s tou vám mohou pomoci bylinky. Jde například o:

  • třezalku,
  • kopřivu,
  • kontryhel,
  • hluchavku
  • a měsíček.

Foto: Pixabay

Pomoci mohou i bylinky na uklidnění

Zajímavý je také fakt, že v procesu oplodnění je velmi důležitá i psychika. Lékaři potvrzují, že míra stresu a nepohody je tím faktorem, který může velmi snadno negativně ovlivnit i snahu o početí dítěte. Psychická pohoda je navíc velmi důležitá i podle psychoterapeutů. A jaké bylinky si tedy naordinovat? Určitě meduňku, mátu nebo levanduli v podobě arteterapie.

Doporučuje se také přesunout pozornost jiným směrem, než je samotná touha po miminku. Není náhodou, že se otěhotnění leckdy povede na dovolené, kde jsou všechny starosti stranou.

Bylinky pro podporu otěhotnění

Ovšem i ve chvíli, kdy příroda sama nepomůže, ji ještě nemusíte úplně zatracovat. Bylinkové čaje se totiž mohou hodit i při umělém oplodnění. Prvním krokem v samotném procesu umělého oplodnění totiž bývá stimulace vaječníků – tzv. ovariální stimulace. A s tím mohou bylinky skvěle pomoci. Při stimulaci se aplikují injekce folikulostimulačního hormonu, aby došlo k dozrání více vajíček, než je běžné. A právě jejich účinky může kontryhel nebo hluchavka skvěle podpořit (vždy je nutná konzultace s lékařem).

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: Co čekat od umělého oplodnění | Protext – PR služby ČTK

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)