Buďte o krok napřed a probuďte svou zahradu ze zimního spánku

Letošní zima je nepříjemně dlouhá a skutečnost se má tak, že jsme si na podobné zimy dávno odvykli. Není se proto čemu divit, že se stále více z nás těší na příchod barevného jara, kdy se stromy začnou zelenat a ptáci vesele cvrlikat. Díky příznivějším teplotám můžeme trávit mnohem více času venku – například na zahradě, kde máme soukromí. Uvažovali jste již nad přípravou zahrady na novou sezonu? Co si udělat radost koupí zahradního nábytku z akácie, který dodá vaší zahradě šmrnc?

Lze skloubit kvalitu s pohodlím?

Při koupi zahradního nábytku bychom měli sledovat nejenom jeho design, ale i další vlastnosti – tvrdost dřeva, kvalitu zpracování či náročnost na údržbu. Chcete-li pro sebe to nejlepší, je zahradní nábytek z akácie jasnou volbou. Nábytek vyrobený z tohoto dřeva se vyznačuje jemnou texturou a tvrdostí. Možná si říkáte, zda může být takový nábytek pohodlný?! Odpověď je určitě! Stačí jen nábytek doplnit o měkoučký podsedák.

Foto: Pixabay

Proč právě akácie?

Akácie je dřevo pocházející z tropických lesů východní. Má olivově hnědé až šedohnědé odstíny doplněné o tmavší pruhy, které mu dodávají příjemný šmrnc. Do zahradního posezení vnáší žádoucí teplé odstíny, které v něm vytvoří žádoucí útulnost a příjemnou atmosféru. Díky své tvrdosti slibuje velkou odolnost a to nejen proti stárnutí, ale i proti biologické degradaci. Podobnými vlastnostmi je proslavený například teak, ovšem akácie nabízí víceméně srovnatelné vlastnosti za mnohem lepší cenu.

Pokud se rozhodnete pro koupi nového nábytku a zvláště z tohoto druhu dřeva, sledujte jeho kvalitu a vybírejte pouze tam, kde vám dokážou nabídnout jen to nejlepší. Pokud byste si chtěli nábytek prohlédnout a případně osahat, doporučujeme navštívit vzorkovou prodejnu a využít i poradenství při výběru.

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)