Bobkový list není jen oblíbeným kuchyňským dochucovadlem -má prý i magické účinky. Úplně stačí jeho vložení pod rohožku

Bobkový list

Bobkový list není jen oblíbeným kuchyňským dochucovadlem -má prý i magické účinky. Úplně stačí jeho vložení pod rohožku. Moudrost našich předků je vedla k tomu, aby dávali bobkové listy pod rohožku, což je úkon, který má domácnost chránit před negativními událostmi a přinášet štěstí a prosperitu. Předpokládalo se, že když se pod rohožku položí čtyři bobkové listy zformované do kříže, odradí to zlé síly, které by se mohly přiblížit ke dveřím.

Proč vsadit na bobkový list

Přijetím těchto starodávných praktik přivoláme do svého života ochrannou energii spojenou s bobkovými listy a navodíme pocit ochrany, prosperity a pozitivity. I když někteří lidé mohou tyto činnosti považovat za pouhou pověru, tradice používání bobkových listů jako ochránců proti negativitě je stále ceněnou vírou předávanou z generace na generaci.

Bobkové listy

Foto: Pixabay

Zajištění účinného působení

Chcete-li maximalizovat potenciál bobkového listu jako talismanu, pamatujte si, že by měl být zastrčen pod rohožku během fáze ubývajícího Měsíce. Předpokládá se také, že použití přesně čtyř bobkových listů zvýší jejich ochranné vlastnosti a přitáhne pozitivní energie.

Bobkové listy v lidových pověstech

Po staletí zaujímal bobkový list v lidových pověstech úctyhodné místo a byl považován za výjimečnou rostlinu poskytující ochranu před nepřízní osudu. Staří Řekové vysazovali vavříny před svými domy, aby odvrátili úder blesku. Dnes je někteří lidé nosí v peněžence nebo si je dávají do kapes, aby jim pomohly dosáhnout jejich snů a přitáhly k nim hojnost.

Zlepšení spánku a řešení problémů

Věří se také, že vložení bobkového listu pod polštář na noc zajistí klidný a zdravý spánek a zmírní nespavost. Bioenergetici pak doporučují potírat listy mandarinkovým olejem, aby se aktivovala jejich síla.

 

Zdroj: https://www.liftea.cz/blog/liftea-herbar/vavrin-vzneseny-neboli-bobkovy-list, https://www.ireceptar.cz/zdravi/vykurovani-bobkovym-listem.html

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)