Astry: druhy této podzimní zahrady, které si oblíbíte

Astry

Astry jsou rostliny, které máme spojeny s květem ještě na podzim, kdy už to většina kvetoucích rostlin vzdá. Jsou velmi oblíbenou rostlinou například na Dušičky, protože zasazené do květináče i do země dokážou vyzdobit hrob. Nejsou velmi náročné a kvetou až do října. To je také důvod, proč jsou tolik oblíbené. Květy mají v průměru 2,5 cm. Existuje spoustu druhů, z nichž si můžete vybrat své oblíbené.

Astra novobelgická

Tyto astry patří k velice oblíbené odrůdě. Dosahují výšky až 1 metr, vyskytují se ale také v zakrslých variantách (dorůstají výšky 40 až 60 cm). Květy mohou být v různých barvách: bílá, lila, růžová, fialová, modrá nebo karmínově červená. Obrovskou výhodou je, že tyto květy se na rostlině vyskytují opravdu hustě. Díky oddenkům rostou astry opravdu bujně. Jejich využití můžete najít při tvorbě podzimních kytic.

Astry

Foto: Pixabay

Hvězdnice novoanglická

Úctyhodné velikosti dosahuje astra novoanglická, která dorůstá 1,5 až 2 metry. Vzhledem k tomu, že se její výhony rozvětvují na vrcholu, vytváří opravdu hustý keř plný květů. Rostou také ve volné přírodě, nejčastěji v doprovodu vysokých tráv, která chrání spodní listy astry před sluncem a vysycháním. Pokud je tedy chcete pěstovat na zahradě, poskytněte jim podobné podmínky – místo neuspořádaně vypadající trávy ale můžete zvolit nižší trvalky. Květy jsou růžové, fialové a karmínové. Nejsou vhodné do vázy, protože se uzavírají velice rychle po řezu.

Hvězdnice křovitá

Tento druh si nejspíše zvolíte, když se rozhodnete vysadit nějakou rostlinku na hrob, aby se zachovala až do Dušiček. Je ale vhodná také do domácích zahrádek a zahrad. Dorůstá výšky 30 až 50 cm a poskytuje kompaktní, rozvětvený vzhled. Květy jsou bílé, růžové, modré, fialové a dokonce mohou mít i více barev. Mnoho odrůd se liší nejen barvou, ale také strukturou květenství. Lze je vysadit na okraje záhonů i do větších skalek. Nejsou vhodné jako řezané květiny.

Zdroj: https://muratordom.pl/ogrod/aranzacja-ogrodu/astry-kwiaty-nie-tylko-jesienne-aa-CKBm-ofbo-VpMp.html

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!