Aplikace na rozpoznání rostlin: od teď už budete znát každý kvítek

Čičorka

Děti jsou zvědavé, a to je dobře. Zvědavost je učí novým věcem. Ale co když začnou chtít vědět věci, které ani vy neznáte? Tak například v přírodě je tolik rostlin a asi jen málokdo zná každou z nich. Naštěstí dnes existují aplikace, díky kterým budete schopni identifikovat nejrůznější rostliny – podle květu, kůry, plodu nebo třeba listů. Takové užitečné aplikace mohou také vyhnat vaše děti z gauče a jít ven, do přírody. A poznávat.

Poznávejte přírodu

Aplikace je samozřejmě pro každého, nejen pro děti. Jednou velice oblíbenou a uživatelsky příjemnou je aplikace Tajný život města, kterou vyvinuli francouzští vědci. Ale jedná se o mezinárodní aplikaci, takže ji můžete užívat i bez znalosti francouzštiny. Rostlinu, kterou neznáte, můžete vyhledat v rozsáhlé databázi. A pokud aplikace rostlinu dosud nezná, můžete ji vyfotit a v rámci aplikace ji poslat odborníkům. Ti pak určí, o jakou rostlinu se jedná.

Rostliny

Rostliny: Zdroj obrázku Pixabay.com

Databáze se rozšiřuje

Pokud rostlinu znáte a databáze ji ještě nezná, můžete ji uložit i s názvem. Odborníci pak pouze překontrolují, zda se skutečně jedná o onu rostlinu. Tento projekt je jednoduchý, a přitom vám může pomoci určit nejrůznější rostliny. Nainstalovat si ji můžete zdarma, ať už máte operační systém Android nebo iOS.

Více času v přírodě

Díky aplikaci můžete strávit v přírodě více času. Vy i vaše děti si můžete uvědomit, kolik vlastně existuje různých druhů rostlin, které jste dosud neznali. Na rozšiřování databáze o rostliny, které se vyskytují i u nás, v České republice, se můžete podílet i vy. Stačí, když budete sdílet své fotografie rostlin s touto užitečnou aplikací. Na začátku databázi české přírody pomáhalo rozšiřovat na padesát různých škol a gymnázií. Zapojeni byli samotní žáci, kteří chodili v přírodě a fotili různé rostliny.

Rozpoznávání rostlin: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!