Aby vám žehlení šlo pěkně od ruky – podívejte se na osvědčené triky pro domácnost

Žehlení není v českých domácnostech právě oblíbenou činností. Považujeme ho za zdlouhavé obtížné, ale přitom si leckdy tuto činnost sami zbytečně komplikujeme. A jak to nedělat?

Používejte kvalitní žehličku s programem napaření a parního šoku. První ušetří práci s kropením a druhý se bude hodit při zatvrzelém pomačkání. Důležité je také udržovat žehlící plochu žehličky čistou a nepoškozenou.

Pozor na to, co kupujete

Kvalita plochy, na které žehlíte, se také počítá. Teflonový potah žehlicího prkna nebo teflonová podložka na žehlení výrazně ušetří čas. Prkno nastavené ve vhodné výšce zvýší komfort při práci.

Při žehlení si zvolte jeden směr, kterým povedete žehličku, nejlépe shora dolů. Střídáním směrů případně krouživým pohybem si můžete vytvořit nepěkné záhyby nebo zdeformovat tvar oblečení.

Foto: Pixabay

Choulostivé materiály, oblečení s potisky, denim, kord, samet a podobně žehlete raději z rubu. Při větším zahřátí (například když na místě setrváte žehličkou chvilku déle) se mohou vytvořit lesklé plochy, potisky se mohou poničit.

Triky pro žehlení

Výšivky, reliéfy a jiné vystouplé části prádla podložte ručníkem, druhý přiložte navrch a pak žehličkou jen propařujte. Zůstanou tak plastické.

Ozdobné knoflíčky, které může horko poškodit, zakryjte třeba lžičkou, pak okolo nich krásně špičkou žehličky projedete.

Prádlo po žehlení nechte rozložené chvíli vydýchat, než jej poskládáte a uložíte do skříně. Na horkém a mírně vlhkém prádle budou jinak vidět všechny sklady a mohlo by i plesnivět.

Zdroj: https://porady-interia-pl.translate.goog/dom-i-ogrod/news-szybkie-i-tanie-sposoby-na-wyczyszczenie-przypalonego-zelazk,nId,6345513?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=wapp, https://www.peknebydleni.cz/vyprat-ususit-a-vyzehlit/, https://www.tetadrogerie.cz/clanky/krasa/telo/5-tipu-jak-si-usnadnit-zehleni

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)