5 rad pro výběr správné sekačky na trávu

Sekačka Husquarna

Letní sezona je aktuálně v plném proudu a většina z nás už upíná pozornost na své záhony. Ano, péče o ně je nezbytná, nicméně nelze zapomínat ani na okolí. Především trávník musí být ve stoprocentní kondici. Té docílíte pouze pravidelnou péči a častým sekáním. Právě na něj se zaměříme v následujících řádcích. Soustředit se konkrétně budeme na výběr vhodné sekačky. Podle jakých aspektů byste měli tento přístroj volit?

Výkon motoru

Poměrně důležitým kritériem pro volbu správné sekačky je její výkon. Obecně lze stroje rozdělit do několika kategorií. Jde konkrétně o:

  • sekačky pro menší zahrady o výkonu 4 HP,
  • sekačky pro středně velké zahrady o výkonu 5 HP,
  • sekačky pro zahrady nad 1 500 m² o výkonu 6 HP.

Pojezd: Ano, či ne?

Jestliže se vám nechce tahat sekačku před sebou a vyvíjet sílu především na nerovnostech, vyberte si model s pojezdem. Máte-li ale minimální pozemek, bohatě vám postačí i sekačka bez něj. Určitě počítejte s tím, že stroj vybavený pojezdem je o něco těžší.

Trávník

Jaký pohon volit?

Tato otázka je velmi důležitá. U malých pozemků by měla postačit elektřina. Právě tyto sekačky jsou typické neustálým taháním přívodního kabelu za sebou. Cenově vyjdou ze všech typů nejlépe. U benzínových sekaček je zapotřebí pravidelný servis. Stejně tak je nezbytné vědět, jestli si koupíte sekačku s dvoutaktním nebo čtyřtaktním motorem. Do prvně jmenovaného je třeba míchat ještě olej. Zajímavým kompromisem mohou být sekačky akumulátorové, nicméně jejich cena je stále ještě hodně vysoká a výdrž baterie nízká.

Co vše musí sekačka umět?

Spousta lidí si myslí, že každá sekačka zvládne sekat, mulčovat a mnohé další činnosti. Není tomu tak. Podívejte se prvně na konkrétní modely a zjistěte si, jestli mají mulčovací funkci, disponují bočním výhozem a mnohými dalšími funkcemi typu rychlosti pojezdu atd.

Berte značkové modely

I u sekaček na trávu se vyplatí vsadit na značkové modely. Výbornou volbou jsou třeba sekačky Husqvarna. Ať už potřebujete jakýkoli typ sekačky, v eshopu krapacek.cz si určitě vyberete.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.