1 milion mořských želv zachráněných během měsíce – a přitom stačí maličkost

O ochraně životního prostředí se v poslední době hodně mluví. Ne vždy je však jasné, jaké konkrétní kroky je možné podniknout. A právě proto se na počest Dne Země společnost SodaStream zavazuje zachránit během dubna 1 milion mořských želv

Společnost SodaStream zahajuje svou kampaň ke Dni Země 2022 navíc s hvězdou seriálu Pobřežní hlídka Davidem Hasselhoffem. Ten hraje podobně jako v kultovnímu seriálu Pobřežní hlídka záchranáře, ale tentokrát se s vámi podělí o to, jak ve skutečnosti zachraňovat životy mořských želv.

Prostřednictvím této iniciativy se společnost zavazuje zachránit mládě mořské želvy za každý výrobník perlivé vody prodaný po celém světě během měsíce dubna, a to přispíváním výtěžku z každého výrobníku perlivé vody prodaného po celém světě na projekt SEE Turtles.

Foto: Pixabay

Nejvíce ohrožena jsou mláďata

„V rámci odpovědnosti společnosti vůči životnímu prostředí a závazků vůči planetě neustále hledáme způsoby, jak se zlepšit,“ uvedla Karin Schifter-Maorová, globální CMO společnosti SodaStream. „Letos jsme v tomto směru udělali další krok, a to prostřednictvím naší dosud největší kampaně ke Dni Země, která potrvá celý duben. Touto 360° kampaní zapojujeme lidi nejen do ochrany oceánů před jednorázovým plastovým odpadem, ale také jim dáváme příležitost zachránit ohrožená mláďata mořských želv po celém světě.“

K celému projektu se vyjádřil i hlavní aktér celého programu. „Je mi ctí, že mohu spolupracovat se společností SodaStream na jejím závazku chránit životní prostředí a upozorňovat na ohrožení mořských želv a našich pláží. V tuto věc hluboce věřím. Doufám, že na tento naléhavý problém upozorníme celý svět. Jsem nadšený, že mohu být součástí této úžasné iniciativy.“ řekl David Hasselhoff.

Zapojit se můžete i vy

Chcete se také stát želvím záchranářem? Máte možnost. V rámci další podpory této rozsáhlé kampaně spouští společnost jedinečný zážitek v rozšířené realitě, v němž si každý může zachránit své vlastní virtuální želví mládě a pomoci mu bezpečně se dostat do oceánu.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: Na počest Dne Země se společnost SodaStream zavazuje zachránit během dubna 1 milion mořských želv | Protext – PR služby ČTK

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)