Obklady Řepa

Zpestřete Vaši pergolu moderním obkladem

Pokud často využíváte svou pergolu pro letní posezení s přáteli či rodinou, rozhodně budete mít zájem na tom, aby Vaše pergola vypadala pokud možno co nejlépe. Dnes už není zahradní architektura jen o tom natřít dřevo hezkou glazurou, dnes je potřeba se nějakým způsobem odlišit. A přesně k tomu slouží moderní obklady stěn.  Tedy kamenné obklady a kopie originálních kamenů prostřednictvím jejich imitací.

Vyberte vhodný kámen

K tomu, abyste mohli pergolu úspěšně obložit je zapotřebí nejprve zvolit správný typ kamene. Jiné použití bude mít například břidlice a jiné zase kvarcitový obklad. Každý kámen je určitým způsobem specifický a má jinou charakteristiku, tedy pevnost, otěr, hmotnost a další. Správná volba je velmi důležitá k dlouhotrvající životnosti celého díla. Proto výběr kamene v žádném případě nepodceňujte, ani se ho nesnažte urychlit.

Najděte pro něj vhodné místo

S úspěšnou realizací samozřejmě souvisí i výběr správného místa na Vaší pergole. Nejčastěji se jedná o dvě varianty. Buď je to obložení krbu, který je typicky uvnitř pergoly, nebo se jedná o obložení zábradlí z venkovní strany. Tím je možné dosáhnout toho, že pergola vypadá, jakoby byla celá postavená ze skládaného kamene. Krbovým obložením na druhou stranu dosáhnete typického venkovského stylu. Velkou roli však hraje to, zda je plocha obložena cihlovým nebo kamenným obkladem.

Obklady Řepa 2

Proveďte správnou montáž

Pokud budete aplikovat na vaši pergolu například přírodní kámen, tak určitě doporučujeme svěřit montáž do rukou odborníka. Tím nechceme říci, že by byla realizace svépomocí vyloučená. Je tady však zapotřebí znát určité stavební zákony, které je zkrátka nutné dodržovat. Například to, že pokud je podkladem dřevo, není možné použít k lepení klasické flexibilní lepidlo. Je dobré se o montáži poradit s odborníkem a zdravě uvážit, zda bude lepší montáž provést svépomocí, nebo za pomocí zkušeného řemeslníka.

Obklady Řepa

Vrhněte se do toho

Stejně jakákoliv jiná stavební úprava zahrady i tato se pro Vás může stát koníčkem a prostředkem pro zdokonalení Vašich stavebních schopností. Proto na nic nečekejte a pusťte se do realizace kamenné pergoly, která se jistě stane inspirací pro Vaše sousedy.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *