Znáte cibuli? Tato netradiční využití zřejmě ne

Cibule

Znáte asi nejčastěji v kuchyni využívanou zeleninu? Aby ne! Cibule je jednoznačnou jedničkou nejen u nás, ale i v mnohých jiných zemích. Není divu. Má skvělou chuť a kombinovat ji lze prakticky s jakýmikoli pokrmy. Královna kuchyně má ale i mnohé jiné netradiční použití. Jaké? Na to se zaměříme právě v tomto článku. Ostatně využívá se již dlouhá léta. Naši předkové by tuto skutečnost určitě mohli potvrdit. Co se týká obsahu lidskému tělu prospěšných látek, v cibuli se nachází především sodík, zinek, draslík, fosfor a vitamíny z řad B a C. Kde najde tedy cibule i jiné využití?

Nespíte v nové ložnici? Budete…

Může se stát, čerstvě vymalovaný pokoj zrovna dvakrát nevoní. Zápach malby může mnohých z nás bránit v klidném spánku, a tak není divu, že se snažíme všechno nějakým způsobem řešit. Optimální volbou je miska s vodou, do které se nakrájí několik cibulí. Pach dokáže během několika hodin dokonale pohltit a vy máte v podstatě vyhráno.

Cibule

Foto: Pixabay

Vychovávejte domácí mazlíčky přírodně

Kočky a psi se jen tak rychle nenaučí, co by měli a neměli kousat, případně jaké věci se nesmí poškrábat. Podobné to mají i s chozením na záchod. Zakázaná místa se přitom dají vcelku jednoduše vyznačit. Stačí k tomu pouze několik plátků cibule, jež nakladete na inkriminovaná místa. Cibulový odér zvířatům určitě nijak vonět nebude. Naopak, raději se mu z dálky vyhnou.

První pomoc na hmyzí štípance

Především u malých dětí je hmyzí štípnutí velmi nepříjemné. Plátek cibule položený na postižené místo dokáže dokonale odstraňovat nepříjemnou bolest. Při alergii na včely ale nemáte šanci. Jinak pach cibule také dokáže odlákat nepříjemný a dotěrný hmyz. Při grilování si dejte tácek z cibulí kousek od sebe a eliminujete tak dotěrné hmyzáky.

Foto: Pixabay

Vyčištění rezavého nože

Nože mají samozřejmě tendenci rezivět. Vyčistit ostří lze i cibulí. Stačí ostří několikrát přejet a rez půjde postupně pryč.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.