Známé i neznámé jablko. Chléb díky němu neztvrdne

Jablko a chléb

Když se řekne ovoce, většině z nás se vybaví obyčejná jablka. Ano, v současné době je prakticky nejrozšířenější ovoce možná až trochu fádní. Je to škoda, jelikož existuje spousta různých odrůd jabloní a hodně zajímavých plodů, které jsou chuťově vynikající a tvarově i barevně rozmanité. Jablko je doslova vitamínovou bombou a jakousi zásobárnou zdraví. Obecně se uvádí, že by se mělo jíst alespoň jedno jablko denně. Tak jako lze ale jablka využívat i jinak. Jak? To vám prozradíme v tomto článku.

Pečivo zůstane i nadále vláčné

Koupíte si v obchodě rohlík nebo chleba a po chvíli skladování doma ho můžete vyhodit, protože je tvrdý? Situace, která není nijak výjimečná. Bohužel. Většinou se skladování pečiva řeší pomocí igelitového sáčku, nicméně podobnou službu dokáže vykonat také obyčejné jablko. Stačí jej dát do chlebníku společně s pečivem. Jablko dokonale pomůže oddálit tvrdnutí pečiva.

Chcete vyřešit přesolení? Volte jablko

Přesolit jídlo se podaří čas od času každému z nás. Bohužel. V případě silně přesoleného pokrmu je záchrana prakticky nemožná. U mnohých jídel ale stojí za vyzkoušení některé tradiční metody. Mezi ty patří to, že třeba do přesolené polévky dáte kousek chleba nebo syrové brambory. Vyzkoušet můžete ale klidně také rozkrojené jablko. U čirých polévek to funguje perfektně.

Jablečný ocet

Foto: Pixabay

Vyzkoušejte jablečný mošt, zlepší stravitelnost mléka

Máte potíže se stravitelností mléka a mléčných výrobků? Pokud ano, vyzkoušejte určitě jablečný mošt. Pomoct dokáže doslova dokonale.

Jak na jednoduché loupání jablek?

Vcelku jednoduše pomocí triviálního triku. Jablko před loupání namočte na chvíli do horké vody, případně mléka. Uvidíte, že všechno půjde snáz. Slupky po loupání můžete usušit. Hodí se na čaj. Stačí je nechat luhovat zhruba 10 minut ve 250 ml horké vody.  

Zdroje info: Autor,

https://www.nkz.cz/volny-cas/zelena-domacnost/jablko-jak-ho-neznate-vyresi-presolene-jidlo-chleb-s-nim-neztvrdne

Náhledové foto: Radek Štěpán

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.