Zima je za rohem: Zakrývací plachty jako efektivní a dostupná ochrana

Zakrývací plachty

Aktuálně jsou hlášeny první mrazíky a sníh na sebe také nenechá dlouho čekat. I proto se vyplatí zahradu dokonale zazimovat, a to se vším všudy. Nejde přece jenom o zahradní nábytek, na který by nemělo sněžit ani pršet. Ochranu si zaslouží i dřevo na topení, případně zahradní technika a nejrůznější nástroje denního či občasného užití. Na výstavbu nové kůlny je už zřejmě poměrně pozdě. Mnozí z nás aktuálně nedisponují dostatkem finančních prostředků. Z těchto důvodů se vyplatí vsadit na zakrývací plachty. Jak vybrat ty správné a kde je pořídit? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Kvalita materiálu na prvním místě

V první řadě se zaměřte na jakost materiálu, z něhož jsou krycí plachty vyrobené. Většinou se jedná o polyetylen. Optimální variantu představuje ten kašírovaný, který dokáže zaručit efektivní ochranu v jakémkoli prostředí. Odolá silnému slunečnímu záření, větru, dešti a samozřejmě i mrazu. Co se týká teplotního rozmezí, vyznačuje se tepelnou stálostí od -40°C do 60°C. Pozor se vyplatí dát i na gramáž konkrétní plachty.

Snadná manipulace zaručena

Vynikající jsou především moderní krycí plachty s oky. Právě oka pomáhají v manipulaci s nimi. Bez problémů se také plachty uchytí přesně tam, kde budete potřebovat. Oka jsou přímo integrována do samotných plachet a materiál u nich bývá zdvojen, takže ani při větším tlaku se jen tak nevytrhnou z povrchu.

Nakupte si rychle a efektivně online

Pořídit si krycí plachty můžete velmi jednoduše a pohodlně online. Stačí navštívit internetové stránky společnosti Plachty Štěpáník. Ta je přímým výrobcem plachet a působí na trhu úspěšně již od roku 1995. Nabízí mimo jiné i výrobu na míru a spousty barevných variací. Kamenná pobočka firmy se nachází v obci Chvalčov u Bystřice pod Hostýnem. Tady se přímo můžete na plachty podívat. Tedy v případě, že si nenecháte zaslat vzorek zdarma.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.