Zesvětlení chloupků na obličeji lze i bez použití chemie

Obličej

Tmavé chloupky na obličeji jsou nežádoucí záležitostí zejména u žen. Spousta z nás má však příliš citlivou pokožku na to, aby mohla používat různé kosmetické produkty dostupné v drogeriích. Také se nám nemusí chtít neustále tyto chloupky holit nebo se jich zbavovat jiným způsobem. Existuje hned několik domácích metod, s jejichž pomocí je možné chloupky na obličeji zesvětlit. Tyto metody jsou levné a bezpečné.

Brambory k zesvětlení chloupků

Není jednodušší a obyčejnější rostliny, než právě brambora! Tuto oblíbenou přílohu ale můžete použít také v rámci kosmetiky. A to právě na zesvětlování chloupků. Oloupanou bramboru nastrouhejte na jemno na nějaké plátýnko nebo třeba gázu. Zakápněte citronovou šťávou a přes plátýnko vymačkejte do misky. Bramborovou šťávu pak naneste na obličej – například na vatovém tamponu. Zaměřte se zejména na místa, kde roste nejvíce tmavých chloupků. Tuto proceduru opakujte. Po čase dojde k zesvětlení barvy chloupků.

Brambory

Foto: Pixabay

Citronová šťáva

Citronová šťáva má bělicí účinky, to se ví všeobecně. Proto jí myjeme znečištěná krájecí prkénka (například od borůvek nebo červené řepy), nebo třeba umývadla a podobně. Používat ji ale lze také v kosmetice. Stačí překrojit citron nebo pomeranč na polovinu a potřít si s tím tmavé chloupky. Poté byste se měli vystavit slunečnímu záření. Dejte si ale pozor – u citlivější pleti může dojít k podráždění.

Celozrnná mouka

Také celozrnná mouka je vhodným způsobem, jak můžete zesvětlit tmavé chloupky. I ona má totiž bělicí účinky. Tato metoda může být pro někoho méně příjemnou, protože je třeba smíchat mouku a citronovou šťávu, aby vzniklo těstíčko. Toto pak naneste na obličej a nechte chvíli působit. Celozrnná mouka má hrubší složky, takže pokud ji vmasírujete do svého obličeje, můžete tuto směs použít také jako peeling.

Zdroj: https://porady.interia.pl/depilacja-i-usuwanie-wlosow/news-jak-rozjasnic-wlosy-na-twarzy,nId,5041657

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!