Pokojové rostliny, které budou vypadat atraktivně i ve stínu – rozzáříte s nimi každý kout

Pokud hledáte rostliny vhodné na severní a východní expozici, kam slunce svítí sotva pár hodin během dne, pak vsaďte na tyto šikovné tipy. Máme pro vás známé i méně známé kousky, kterým se ve stínu opravdu daří.

Neobvyklý zelenec „green orange“

Pokud ho v obchodech potkáte, nejspíš vás ani nenapne ,že má něco společného s klasickým zeleným nebo pašovaným zelencem z obchodů. Ovšem varianta „green orange“ je opravdu jejich příbuzným, i když má široké zelené listy s oranžovými řapíky. Na světlo není náročný, i když při umístěný ve stínu roste pomalu, nikdy však neztrácí krásné vybarvení a půda v jeho okolí také nikdy příliš rychle nevysychá, takže nehrozí jeho přeschnutí. Jen pozor na přelití, poté je tato . rostlina náchylná k houbovým chorobám.

Pokojovky

Foto: Pixabay

Zamiokulkas si se stínem rozumí

Zamiokulkas zamiifolia je ideálním druhem pro lidi, kteří nemají k dispozici ani slunce ani příliš času na péči. Jeho štíhlé, vysoké stonky a tmavě zelené, vejčité a velmi dekorativní listy totiž příliš péče nepotřebují. Obejde se i bez časté zálivky a rosení. Navíc se nejlépe cítí v úzkých kameninových květináčích, takže nepotřebuje ani časté přesazování. A dobře roste i na zastíněných místech, kam nedosahuje slunce.

Tchynin jazyk ve stínu vynikne

Tato elegantní hrnková květina vypadá skvěle ve všech moderních i minimalistických interiérech. Jeho vzpřímené listy mnoha různých barvách přitahují pozornost – ale pozor, ve stínu se barvy postupně ztrácí. Snadno se pěstuje a skvěle roste v propustné půdě určené původně pro kaktusy, ale dařit se jí bude i v běžné zahradní zemině. Nemá ráda přímé sluneční záření, ale ji umístit i do zastíněného rohu místnosti. Nesmíte ji však vystavit studenému vzduchu, protože při 10°C začíná odumírat.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/zamiokulkas-peprinec-a-dalsi-pokojove-rostliny-ktere-snesou-i-stin

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)