Zdravé ovoce, které pozitivně působí na krevní oběh

Ovoce

Sestavili jsme pro vás seznam druhů ovoce, jehož konzumace může pomoci snížit hladinu cholesterolu, krevního tlaku a pomůže vám zhubnout, což jsou faktory, které pozitivně ovlivňují stav vašeho srdce.

Nejlepší ovoce pro vaše srdce

Ve hře jsou především jablka, meruňky, banány a bobuloviny. Jablka jsou dobrým způsobem, jak přidat vlákninu do stravy, navíc obsahují látky zvyšující imunitu a snižující krevní tlak. Ideálně volte ovoce v biokvalitěovoce v biokvalitě a co nejčerstvější.

Dalším ochranářem vašeho srdce jsou meruňky. Ty dodávají tělu vitamíny A, C, E a K, vlákninu a antioxidanty. Čerstvé meruňky nejsou přes zimu téměř k dostání, naštěstí sušené plody dodávají stejné živiny.

Jablka červená

Foto: Pixabay

A co oblíbené banány? Jejich konzumací získáte vitamíny B6 a C. Obsahují také vlákninu, draslík a hořčík: klíčové živiny, které pomáhají udržovat krevní tlak pod kontrolou. Máte rádi lesní plody? Všechny jsou skvělým zdrojem vitaminu C a vlákniny, takže pomohou snížit hladinu cholesterolu a riziko srdečních onemocnění. Vláknina může také pomoci udržet vaši váhu pod kontrolou. A nezapomeňte: zmrazené bobule jsou stejně zdravé jako čerstvé.

Skvělé účinky mají i citrusy nebo broskve

Milujte grapefruity? Jedna porce grapefruitu dodá 2,5 gramu vlákniny, což je přibližně 7 % vaší denní potřeby. Pomeranče jsou pak skutečným balzámem na srdce: výzkum ukazuje, že flavonoidy v pomerančích mají silné antioxidační a protizánětlivé účinky. Mohou také pomoci zlepšit krevní tlak a odvrátit riziko vzniku aterosklerózy.

Posledním doporučeným ovocem zůstávají broskve. Ty nám dodávají vlákninu, draslík a vitamíny C, E a K. Což jsou látky velmi důležité pro zdraví našeho kardiovaskulárního systému.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.gsklub.cz/gs-magazin/10-nejlepsich-potravin-pro-vase-srdce/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)