Zbavte se plísní nohou a dalších potíží díky jednoduchému triku, který si vystačí jen s domácími prostředky

Pokud vlivem nošení špatné obuvi nebo nedostatečné hygieny (a mnohdy stačí jen jedno jediné zapaření) začneme trpět plísní nohou, není cesta k nápravě tohoto stavu právě snadná. Naštěstí nám může pomoci jeden domácí prostředek.

Možná to nevíte, ale ústní voda, byl původně vyvinuta jako chirurgický dezinfekční prostředek. Ovšem postupem času se ukázalo, že se může pyšnit mnohem rozšířenějším využitím. Například pokud máte potíže s nohama, může vám pomoci lázeň z ústní vody. Než vám ale ukážeme, jak si dopřát léčivou koupel pro své nohy, řekneme si, jaké blahodárné účinky ústní voda může mít.

Dopřejte nohám příjemnou lázeň – brání vzniku infekcí

V podstatě se jedná o základní účel ústní vody. Byla navržena k prevenci infekcí spíše než k jejich léčbě. Esenciální oleje, které obsahuje, jsou tedy přírodní fungicidy, které mohou pomoci řešení méně závažných forem plísní

Úleva od bolesti prostřednictvím koupele

Ústní voda přidaná do teplé vody uvolní nohy a zmírní bolest. Koupel bývá zvláště efektivní u prostředků, které obsahují methysalicylát, jehož chemické složení je podobné aspirinu.

Foto: Pixabay

Je nutné podotknout, že tato koupel pro nohy se nedoporučuje každému. I když udržuje nohy čisté a zbavuje je bolesti, někteří lidé by ji mohli špatně snášet. Abyste zjistili, zdali nepatříte do této skupiny, podívejte se, komu se nedoporučuje:

  • Máte alergii na eukalyptus, mentol a thymol nebo jiné složky ústní vody
  • Máte citlivou pokožku

Pokud nic nebrání tomu, abyste si dopřáli tuto léčbu nohou, podívejte se po větším lavoru, do kterého se vám vejdou obě nohy. Naplňte jej roztokem ze 2 dílů ústní a 20 dílů teplé vody. Ponořte si obě nohy do lázně na dobu 45 minut až 1 hodiny. Pokračujte v léčbě každý den, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.rehabilitace.info/zdravotni/lazne-a-koupele-pro-nohy-9-nejlepsich-a-nejprijemnejsich-receptu-na-lazne-nohou/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)