Fuchsie a návod, jak je vyštípat

Fuchsie

Díky pravidelnému zaštipování rostoucích špiček fuchsií můžete podpořit vývoj bočních výhonků, které budou obsypány květy. Květy fuchsií jsou opravdu dech beroucí, proto se tato trocha péče vyplatí. S vyštipováním bychom měli začít už na jaře a pravidelně s tím pokračovat až do začátku léta. Asi čtyři až šest týdnů po posledním zaštípnutí se objeví první květy fuchsie. Jak správně vyštipovat fuchsie, aby se vám odměnily?

Bohaté tanečnice

Fuchsie je někdy označována jako tanečnice. Ačkoli pod barvou, kterou nazýváme jako fuchsiovou, rozumíme výraznou růžovofialovou barvu, samotné květy fuchsií mohou mít různé barvy: bílou, červenou, černou. Nemají rády, když je příliš horko. Zálivku provádíme měkkou vodou nebo vodou dešťovou. Pokud se vám stane, že po ruce nemáte ani jedno, použijte alespoň vodu odstátou, nikoli přímo z vodovodu.

Fuchsie

Foto: Pixabay

Péče o fuchsie

Kromě samotné zálivky je pro fuchsie důležitá také pravidelná péče, jako je například hnojení. K tomuto použijte klasické tekuté hnojivo pro balkónové rostliny. Fuchsie je bohužel náchylná také na některé škůdce, jako jsou molice, mšice a svilušky. Z tohoto důvodu byste je měli pravidelně kontrolovat, protože je lepší vypořádat se s těmito škůdci v malém počtu.

Jak začít vyštipovat?

Mladé rostlinky, které dobře zakořenily, nemůžete začít zaštipovat ihned. Počkejte, až vaše zakořeněné řízky získají dva až tři páry pravých listů, než zaštípnete jejich špičky. Za tímto účelem používejte ostré nůžky, které po každém použití vydesinfikujete. Hladké řezy se totiž hojí mnohem lépe, než ty nepravidelné, roztřepené. Zaštípnutí opakujte ještě dvakrát nebo třikrát, protože jedině tak se dva páry listů plně rozvinou z postranních výhonků. To může trvat 10 až 20 dnů.

Velikost květináče

Fuchsie jsou také náročné na přesazování, které je u mladých rostlin velice časté – klidně i třikrát v rámci jediné sezóny. Jedná se totiž o rostliny, které si nepotrpí na příliš velké květináče – právě naopak. Příliš mnoho prostoru jim škodí.

Zdroj: https://jicinsky.denik.cz/zpravy_region/laskou-k-fuchsiim-hori-uz-vice-jak-dvacet-let-20170716.html

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!