Zatočte s mšicemi na růžích, leckdy pomůže i obyčejný ocet

Mšice

Také máte tyto královny květin na zahradě a každoročně vás trápí nájezdy mšic? Pak se letos na tuto nepříjemnost připravte předem díky našemu návodu. Uvidíte, že se tito nezvaní hosté z vaší zahrady brzy odporoučí.

Proti mšicím lze aplikovat celou řadu přírodních prostředků, není tedy hned nutné sahat k chemii. Zjistěte, jak vám může pomoci česnek, ocet nebo třeba docela obyčejná žlutá stuha.

Když růže na zahradě ohrožují mšice, zasáhněte včas

Mšice nejsou problémem, který by se objevil z ničeho nic. Mívají svá standardní mísa, která rok od roku okupují pravidelně. Dost často jimi trpí zejména růže, které jsou po část dne ve stínu. Takže není nic jednoduššího ,než se na invazi tohoto hmyzu připravit včas.

Pomůže vám česnek, jehož aroma mšice z duše nenávidí. A vůbec nemusí jít o ten běžný česnek kuchyňský (Allium sativum) zvaný též alternativně česnek setý. Vsadit můžete i na česnek viničný (Allium vineale L.), česnek medvědí (Allium ursinum L.) nebo jiné druhy okrasných česneků.

Růže

Foto: Pixabay

Pokud se mšice objeví, zbavte se jich co nejdříve

V takovém případě vám skvěle poslouží ocet. Ve dvou litrech vody stačí rozmíchat jednu lžíci jakéhokoliv octa a přelít do rozprašovače. Růže takto ošetřete třikrát za sebou, a to vždy večer. Mezi tím samozřejmě nesmí pršet, jinak budete muset celou anabázi začít od začátku. Mšice se z vašich růží velmi rychle odstěhují.

A zatočit s nimi můžete i za pomoci berušek. A jak tyhle užitečné tvorečky přilákat? Milují žlutou, takže pokud na růže zavěsíte žluté stuhy, objeví se raz dva. Na to se můžete zaručeně spolehnout.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.gardena.com/cz/zivot-v-zahrade/zahradnicky-magazin/boj-proti-msicim-na-ruzich-nejlepsi-metody/, https://www.ireceptar.cz/zahrada/msice-ruze-levandule-30000625.html

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)