Kaktus1

Zátiší s kaktusy: aneb jak si naaranžovat své kaktusy

Pěstování kaktusů je pro mnohé koníčkem, pro jiné je to zase způsob, jak mít doma „něco zeleného“. Kaktusy jsou na péči nenáročné, spousta z nich je kvetoucí a jednotlivé druhy lze snadno kombinovat v rámci jedné nádoby. A to nám činí nepřeberné množství, jak je můžeme využít jako dekoraci v bytě. Jeden kaktus v jedné nádobě – to už je trochu nuda, nemyslíte?

Vyzkoušejte různé nádoby

Jednotlivé kaktusy a sukulenty můžete poskládat tak, aby vypadaly pěkně. K vysokým kaktusům dejte do popředí ty nižší a všechny naaranžujte do nádob. Tyto nádoby mohou být klasické kulaté nádoby, ale také truhlíky nejrůznějších tvarů a velikostí. Využít můžete také hrnečky – zábavné jsou například hrnečky s obličejí, kterým kaktusy budou tvořit legrační vlasy. Zapojte svou fantazii a určitě vymyslíte velké množství způsobů, jak oživit svůj interiér.

Kaktusy: Zdroj obrázku Pixabay.com

Skleněné nádoby

Kaktusy patří mezi rostliny, které jsou ideální pro pěstování také ve skleněných nádobách. Takových nádob je nepřeberné množství, mohou být kulaté i hranaté, výsoké, štíhlé i nízké – vhodné do jakéhokoli interiéru. A vypadají velice pěkně jak v moderním interiéru vašeho domova, tak také v kanceláři nebo prostorách tradičnějšího vzhledu. Přidejte různé kamínky nebo i jiné dekorativní prvky, které vás zrovna napadnou nebo které máte po ruce.

Využití vyřazených nádob

Staré dortové formy, vyřazené hrnce nebo smaltované hrníčky – to všechno může být skvělým domovem pro vaše kaktusy! Čím otlučenější, tím lepší! Do aranžmá přidejte vždycky několik menších kaktusů, několik větších, také pak několik vyšších několik nižších. Důležité je, aby se v rámci jedné nádoby střídalo hned několik struktur. Nebojte se experimentů!

Aranžovat kaktusy není těžké!

Jednotlivé kaktusy můžete skládat k sobě tak, abyste vypadaly, jak bude výsledné aranžmá vypadat, teprve poté ho můžete přesadit do substrátu nastálo. Dejte si jen pozor na prsty – používejte raději rukavice, které vás uchrání od nepříjemného popíchání. Jinak neexistuje žádné omezení, které by mělo stát ve vaší cestě za kaktusovým aranžmá. Pokud nemáte dostatek fantazie, můžete se inspirovat na internetu.

Kaktusy: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *