Konvička na zalévání pokojových květin

Zahradní konev

Konev je pomůcku, bez které se v domácnosti rozhodně neobejdeme. Tedy alespoň v případě, když nehodláte zalévat vaše rostliny z PET lahve, což je vysoce neestetická a, jak mnozí potvrdí, také nepohodlné. S přelitím se setkáte prakticky pokaždé, když PET lahev použijete. Jinak se vyplatí zvolit konev, která vám budete po všech stránkách vyhovovat. Měla by splňovat hned několik důležitých kritérií. Podívejme se na ně pod drobnohledem. Třeba si díky našemu malému rádci vyberete takovou, jež vám bude velmi dlouhou dobu sloužit.

Materiál v hlavní roli

Asi nejčastěji se při nákupu soustředíme na materiál, z něhož je konev vyrobena. Jestliže máte rádi ryze přírodní materiály, pak s největší pravděpodobností zvolíte klasickou plechovou konev na vodu. Poměrně exotická je dřevěná konvička na zalévání pokojových květin, která má buď plastový, nebo kovový interiér. Vzhledově tento model jistě uchvátí. Nejlevnější, nicméně mnohdy barevně nejživější vzhled mají konvičky plastové. U nich se také můžete spolehnout na minimální hmotnost a také nízkou pořizovací cenu. Nakupují se pravděpodobně nejčastěji.

Ergonomie držení

Domácí konvička na vodu by se vám měla co nejlépe držet. Je jasné, že bez uchou se neobejdete. Optimální volbu představují modely, které mají jedno velké ucho, díky kterému si nástroj pohodlně chytíte jednou rukou a můžete zalévat. Existují i takové, jež se vyznačují neortodoxním provedením s několika úchyty, které jsou ale často spíše na obtíž. Záleží jen na vás, co je pro vaše ruce praktičtější.

Estetika musí být

Klasická zahradní konev na zalévání může vypadat jakkoliv, jelikož ji většinou schováte a na zahradě nepředstavuje žádný velký solitér. V interiéru je tomu jinak. Právě tady totiž dokáže designově doslova a do písmene divy. Pokud uvažujete o jejím nákupu, pak se rozhodně soustřeďte na barevnou kombinaci a tvar. Chcete se podívat na další tipy? Magazín dům a bydlení je nabídne.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.