Zálivka pokojových rostlin před zimou – ochraňte je od těch nejčastějších problémů, které toto období doprovází

Zálivka

Zálivka pokojových rostlin před zimou: Několik tipů na zálivku pro pokojové rostliny před zimou. Aplikujte je a budete mít doma opravdovou džungli. Zimní měsíce jsou pro pokojové rostliny opravdu náročné. Pokud je však na toto období připravíte díky vhodné zálivce, poradí si s nimi.

Podzimní zálivka pokojových rostlin

Nezapomeňte, že v tomto období rostliny vstupují do období vegetačního klidu. Kvůli tomu se jejich metabolismus zpomaluje, což znamená, že ke svému správnému růstu potřebují méně živin i vody. Připravte je na to a zálivku postupně omezujte. Bohužel zůstává smutným faktem, že i jinak zdravá rostlina může během zimy uhynout, pokud jí budete dopřávat stejné množství vody jako v letních měsících. Je tedy bezpodmínečně nutné přizpůsobit se okolnostem.

Pokojové rostliny

Foto: Pixabay

Správná zálivka vodou z kohoutku

A když už jsme u zálivky – zvláště pro orchideje platí, že nejlepší je pro ně dešťová voda (opět samozřejmě ohřátá na pokojovou teplotu). Pokud to tedy jen trochu jde, snažte se alespoň tuto životadárnou tekutinu zachytit kupříkladu ze střechy. Nikdy se však nesnažte dešťovou vodou nahradit tou destilovanou. Ta totiž neobsahuje žádné minerály ani jiné látky a rostlinám v dlouhodobém důsledku škodí.

Na harmonogram zapomeňte najděte na to jinak

Vždy se řiďte podle potřeb rostlin! I když se v mnoha zdrojích dočtete, že ta či ona rostlina potřebuje zálivku kupříkladu jednou za týden nebo za deset dní, ve skutečnosti nejde o závazné pravidlo, ale spíše o doporučení.

https://www.idnes.cz/hobby/domov/pece-o-pokojove-rostliny-v-zime.A110203_131747_hobby-domov_mce, https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/postarejte-se-v-zime-o-pokojove-rostliny, https://primanapady.cz/clanek-145195-pece-o-pokojove-rostliny-v-zime

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)