Zajímavé zahradnické triky, které vám usnadní pěstování

Pěstování

Existují triky, které využívají zahradníci po celém světě, i když pravdou je, že příliš známé nejsou. Mohou pěstování výrazně zjednodušit a zároveň urychlit. Těšit se můžete na zdravé rostlinky nebo dokonce pěstování takových rostlinek, které vás pěstovat ani nenapadlo. Přečtěte si následující triky a nechte se inspirovat.

Pěstování podzemnice olejné

Buráky jsou plody podzemnice olejné. Jejich pěstování není složité, obzvláště, pokud již doma máte buráky koupené. To je pak můžete pěstovat rovnou z nich. Stačí, když vyloupnete arašídy z tvrdé skořápky, a uvolníte je ze slupky. Dejte je do plátěného kapesníčku a namočte na hodinu ve vodě. Potom je zabalené ve vlhkém kapesníčku nechte tři dny na temném místě. Po uplynutí této doby si můžete všimnout, že arašídy začaly klíčit. Pak už je můžete dát do květináče, zasypat tenkou vrstvou zeminy a čekat, jak rostlinka poroste. Pokud budete úspěšní, můžete si dokonce vypěstovat své vlastní buráky.

Pěstování

Foto: Pixabay

Pěstování datlí

Vypěstovat si můžete také své vlastní datle. Stačí, když pecku ze sušených datlí omyjete a namočíte krátce do vody. Poté ji zabalte do papírového kapesníčku a uložte do uzavíratelné nádoby. Po třech dnech vyklíčí. Tu pak dejte do květináče a zahrňte zeminou. Zakrátko z ní vyroste samostatná rostlinka.

Pěstování ořešáku

Z jednoho ořechu můžete získat celý strom! Oříšek na jedné straně rozbijte, ale skutečně jen tak, aby se v něm vytvořila díra. Navlhčete pomocí láhve s rozprašovačem, zabalte do papírového kapesníčku a nechte 4 dny v temnu. Uvidíte, že za tuto dobu vyklíčí. Poté jej můžete i se skořápkou pěstovat v květináči – zahrnutý zeminou.

Množení aloe vera

Pokud chcete z jedné rostlinky aloe vera získat další, můžete to udělat dělením, nebo jednoduše tak, že uříznete jeden zdravě vypadající list. Ten rozkrojte na asi čtyřcentimetrové kousky. Zapíchněte je řeznou stranou do zeminy a počkejte několik dní. Rostlina zakoření a bude možné z ní získat novou rostlinu.

Pěstování rajčat

Zralé rajče nakrájejte na plátky a ty dejte do květináče se zeminou. Zahrňte je další zeminou, zalijte a počkejte několik dnů. Vyklíčí vám nové rostlinky.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=jD8n2CKEWtA

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!