Zajímavé květiny a dřeviny do každé zahrady, která si zakládá na barevnosti

Včela na vistárii

Rádi byste si do své zahrady pozvali barvy? Pak vsaďte na květiny a dřeviny, které ji dokážou rozzářit během jakékoliv části roku. Uvidíte, že nešlápnete vedle.

Vřes zkrášlí každou zahradu

Vřes obecný (Calluna vulgaris) patří mezi rašeliništní rostliny. Při jejich pěstování tedy musíte dbát na to, aby měly půdu vhodnou pro jejich růst. Tato půda by měla být propustná s pH 5,5 až 6. Pokud vřesu tyto podmínky dopřejete, odvděčí se vám krásnými květy v nejrůznějších barvách, např. bílou, růžovou nebo fialovou.

Vřes můžete pěstovat na záhonku v zahradě nebo v truhlíku. V případě pěstování v truhlíku ale nezapomeňte na umístění drenáže na jeho dno, aby z něj mohla odtékat voda.

Škumpa se pyšní různobarevnými listy

Škumpa orobincová (Rhus typhina) má listy nejkrásnější na podzim. Jejich paleta barev se pohybuje od žluté přes oranžovou až po červenou. Na škumpě je krásné také podlouhlé šišticové plodenství, které na konci léta nabývá červené až krvavě rudé barvy. Pokud chcete tento nenáročný strom pěstovat, zavděčíte se mu snad každým typem půdy. Mějte se ale na pozoru, protože se snadno šíří semeny a jedná se o invazivní rostlinu.

Včela

Foto: Pixabay

Přilákejte na svou zahradu včely

Vysadit si můžete také medonosné keře pro včely. Mezi ty nejprověřenější patří:

  • perovskie lebedolistá (Perovskia atriplicifolia)
  • ruj vlasatá (Cotinus coggygria, syn. Rhus cotinus)
  • tavolník (Spiraea)
  • komule Davidova (Buddleja Davidi)
  • pustoryl věncový (Philadelphus coronarius)
  • jochovec olšolistý (Clethra alnifolia)
  • trojpuk vroubkovaný (Deutzia crenata)
  • tamaryšek francouzský (Tamarix gallica)

Zbývá se jen dobře podívat, do jaké výšky tyto dřeviny dorůstají a vybrat si ty správné na vaši zahradu. Máte některou z těchto krasavic na zahradě také nebo se necháte inspirovat našimi tipy?

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Sadec_konop%C3%A1%C4%8D

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)