Zahradnické oblečení: nejlepší tipy pro výběr

Oděvy

Málokdo přemýšlí o výběru specializovaného oblečení pro práci na zahradě. Mnoho lidí má samozřejmě na svém zahradním pozemku nahromaděné staré oblečení, které již v každodenním životě nepoužívá. Ale co kdybyste k tomuto okamžiku přistupovali vědoměji, z profesionálního hlediska? Co když je práce na vaší zahradě dost a množství nářadí a ručního náčiní se nevejde do kapes starých kalhot? Podívejme se, jaké speciální oblečení na zahradu se hodí a jak moc vám usnadní pracovní den.

Jak se mám oblékat na zahradu?

Nejdůležitějším bodem je, aby se jednalo o oděv s uzavřeným vrškem. Poskytují tak další bezpečnostní opatření proti škodlivým účinkům prostředí, chemikálií a hmyzu. Speciální oděvní soupravy se vyznačují určitou funkčností, která vám usnadní práci: spousta kapes na semena a nářadí, volný střih, odolnost proti opotřebení a mechanickému poškození, účinná termoregulace díky použití přírodní 100% bavlny…

Kombinézy na zahradu a do přírody

Nejběžnějším oděvem pro zahradnické práce je bezpochyby montérková bunda. Díky své konstrukci jsou kombinézy a kalhoty nejodolnější a nejpohodlnější na nošení.

Když už mluvíme o výhodách montérkových kalhot oproti jiným pracovním oděvům, rádi bychom hned zmínili:

  • jeho praktické barevné provedení, díky kterému vás nikdy nebudou trápit skvrny a nečistoty;
  • dodatečná ochrana zad a pasu před průvanem, který často navštěvuje majitele chaty při práci na zahradě;
  • do spousty kapes s nášivkami můžete uložit všechny potřebné nástroje, abyste je měli vždy po ruce;
  • pohodlné ramenní popruhy, které si můžete nastavit tak, aby se pohodlně přizpůsobily vašemu tělu;
  • vodoodpudivá a odolná tkanina navržená tak, aby odolala široké škále povětrnostních podmínek.

Při nákupu kombinézy byste měli věnovat pozornost složení, protože přírodní tkaniny jsou nejlepší volbou pro pracovní oděv, který nezpůsobuje alergie a přehřívání a umožňuje tělu volně dýchat.

Jakou ochranu proti slunci mám zvolit?

Kromě kombinézy se k nim hodí sluneční brýle, panama, klobouky a čepice na hlavu. Nebuďte nezodpovědní, protože slunce je během dne obzvláště agresivní, takže dlouhé práce na zahradě by měly být doprovázeny všemi potřebnými bezpečnostními pomůckami. V jižních oblastech se doporučuje používat opalovací krém.

Je tedy na každém, aby se sám rozhodl, zda při práci na zahradě nebo na zahradě potřebuje speciální zahradnické oblečení. Jde především o osobní pohodlí a komfort a o to, abychom věci brali vážněji. V online obchodech na platformě Shopsy najdete levné zahradnické oblečení, které vám při správném zacházení vydrží roky.

Jak kvalitní by měla být zahradní obuv?

Zahradní obuv nelze přehlížet. Prošlapané tenisky patří tam, kam patří. Své místo v šatníku mají pevné a pohodlné boty s tlustou podrážkou, mokasíny, tenisky.

Gumové boty jsou také nutností. Jejich hlavní funkcí je ochrana před vodou při venkovních procházkách a práci na zahradě. Dnes tradiční gumové boty prošly zásadní proměnou, staly se lehčími a lépe vypadajícími.

Gumové galoše nebo „crocsy“ se budou hodit i při práci na zahradě. Na procházky po místnostech vašeho rekreačního domu nebo na návštěvu k sousedům můžete použít šavle nebo plátěné pantofle.

Náhledové foto: Shopsy

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.