Zahradní vozík: Skvělý pomocník v mnoha variacích

Zahradní kolečko

Pleli jste záhon a už jste prostě nevěděli, kam všudy byste měli plevelné rostliny dávat? Klasický plastový kbelík přetékal a stavební kolečko poté také? Jasně, nic, co by se nemohlo stát. To samé se týká také listí, drcených větví a jiného organického materiálu, který je zapotřebí nejčastěji přesunout na kompost nebo někam jinam. Spoléhat se taky na malé kbelíky a klasická stavební kolečka je zbytečné. Na zahradě si totiž najde využití hned několik takovýchto pomocníků. Jakých? To vám prozradíme v tomto článku.

Klasika se čtyřmi koly a madlem

Chcete být styloví? Pak se vyplatí pořízení zahradního vozíku na čtyřech kolech. Jedná se v podstatě o malý vozík, který můžete táhnout pohodlně ručně. Jeho objem činí až 100 litrů, přičemž snese zatížení v maximu klidně i okolo 350 kg. Gumová kola usnadní jízdu a vynikající je také výklopný mechanismus korby. Tu pohodlně odklopíte a materiál vysypete dle potřeby na místo určení.

Plastový vozík s výklopnou korbou: Zdroj obrázku heureka.cz

Plastový vozík na dvou kolečkách

Většinou posbíráte jenom menší množství materiálu? Pak vám postačí plastový vozík na dvou kolech. Jeho objem se pohybuje kolem 55 litrů. Díky promyšlené konstrukci a ergonomickým prvkům se táhne bez větších problémů. Využít se dá při práci na zahradě, ve sklepě nebo kdekoli jinde v domácnosti. Plast tohoto vozíku bez problémů odolá vlivům počasí.

Plastový vozík na dvou kolečkách: Zdroj obrázku heureka.cz

Větší zahradní kolečko

Rádi pracujete se stavebním kolečkem, ale pro zahradní práce se vám zdá zbytečně těžké? Aby ne! Ideální je si pořídit zahradní kolečko, které se vyznačuje velkou plastovou vanou. Jeho nosnost činí až 120 kg s tím, že pojme bez problémů 210 litrů materiálu. Díky standardnímu nafukovacímu kolu se vám s ním bude jezdit jedna radost. U menších stavebních činností se mimo jiné uplatní také a dokonale alternuje klasické stavební kolečko.

Zahradní kolečko: Zdroj obrázku heureka.cz

Zahradní kolečko s listím: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.