Zahradní nábytek z masivu se vyplatí

Masivní zahradní nábytek

Posezení v pergole, anebo pouze na zpevněném podkladu v zahradě je velmi příjemné a stoprocentně se neobejde bez kvalitního zahradního nábytku. Právě on totiž dokáže mnohdy vytvořit tu správnou atmosféru. Sehnat se dnes dá v různých materiálových provedeních. Mnozí lidé ovšem preferují tradiční masivní dřevo. Důvodů, proč tak činí, bychom našli hned několik. Rádi vám je tedy v následujících řádcích popíšeme.

Masivní nábytek

Přírodní a zdravotně nezávadný materiál

Zatímco levné lamino se snaží pouze napodobit přírodní vzhled dřeva, zahradní nábytek z masivu si na nic nehraje. Je prostě přirozený a nejedná se o žádnou náhražku, což poznáte jednak podle vzhledu a jednak dle typické dřevěné vůně. Nenapodobitelné odstíny z něj dokážou vytvořit střed pozornosti u všech příchozích. Jedná se také o nejzdravější nábytek, který je doporučován alergikům i dětem. Kvalitní stoly a židle z masivu jsou prověřeny několika desítkami let používání.

Maximální životnost a výhodná cena

Kvalitní masivní zahradní nábytek se vyznačuje vysokou životností. Když se o něj majitelé starají, může klidně vydržet v hezkém stavu i několik desítek let. Vynikající je i jeho stabilita. Na rozdíl od některých levných náhražek se hned tak nebude viklat. Tradiční stolařská technologie zajistí, že stoly z masivu stojí nehybně i při nechtěném doteku dospělého nebo při dětských hrách. Vzhledem k dlouhověkosti vyjde masivní nábytek i finančně mnohem lépe než třeba plastový či modely vyrobené z lamina.

Zahradní nábytek

Jednoduchá a rychlá povrchová úprava

O lavice z masivu a ostatní nábytek tohoto typu je třeba se starat. Nejedná se ale o nijak náročnou činnost. Vyberete si pouze kvalitní lak, kterým čas od času nábytek natřete. U cizokrajných dřevin se vyplatí i pravidelné nanášení speciálního oleje. Snadná údržba je pro domácího kutila spíše zábavou než neoblíbenou činností.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.