Moderní zimní zahrada- Abevs.r.o.

Zimní zahrada jako nedílná součást rodinného domu

Užívat si prostoru plného zeleně a nejrůznějších rostlin i v době, kdy venku panuje třeskutá zima, je skvělé. Pohybovat se v takovémto prostoru můžete klidně i vy, a to díky krásné zimní zahradě, kterou si doma postavíte. Pokud nevíte, jak byste to měli učinit, jste na správném místě. Poradíme vám nejen několik zajímavých podrobností týkajících se její stavby, ale také se pokusíme zimní zahradu definovat, rozdělit ji na základní typy a poukázat na její hlavní výhody. Zkrátka shrneme do jednoho jediného článku veškeré podrobnosti týkající se této vymoženosti.

Moderní kovová zimní zahrada- Abev s.r.o.

Zimní zahrady jsou stále dokonalejší

Termín zimní zahrada je možné vyložit hned několika způsoby. Obecně vzato se jedná o krytý zahradní prostor nacházející se přímo u domu. Mnohdy je zimní zahrada také nedílnou součástí konkrétního objektu. Teplota v zimní zahradě zpravidla odpovídá tomu, jaké rostliny v jejím interiéru pěstujete. To samé lze tvrdit o vlhkosti. Je jasné, že v případě nejrůznějších tropických rostlin se setkáváme s maximální vlhkostí a podmínkami podobnými těm, jež panují v deštných pralesích. V každém případě je většinou zapotřebí zimní zahrady vytápět. Mnohdy se v zimních zahradách pěstují rostliny pouze okrajově a slouží spíše jako relaxační centra. Typické jsou místnosti s bazénem a nejrůznější flórou. Pojmout se dá zimní zahrada zkrátka jakkoli dle potřeb konkrétních lidí, kteří žijí v interiéru přilehlé budovy.

Druhy zimních zahrad

Zimní zahrady je možné rozdělit především podle materiálu, z něhož byly vyrobeny. Klasiku dob minulých představují zejména místnosti zděné, jež jsou do značné míry doplněny sklem. Technologie dříve ještě nebyly tak dokonale a sklo bylo většinou pouze jednoduché. Docházelo tak k maximálním tepelným únikům, což pochopitelně nebylo dobré. Postupem času ale došlo k velkému zdokonalení v oblasti staviva a především u skla. To klasické nahradily mnohem těsnější a kvalitnější plasty. I proto jsou nejmodernější zimní zahrady, které jsou vyrobeny z hliníkových rámů v kombinaci s nejkvalitnějším sklem. Optimální jsou zejména dvojskla. Mnozí lidé ale používají klidně i troskla, která jsou již na objektu vedle zimní zahrady.

Realizace zimní zahrady- Abev s.r.o.

Stavbu nechte na odbornících

Uvažujete-li o realizaci zimní zahrady, rozhodně se vyplatí vsadit na služby profesionálních firem. Nejmodernější zimní zahrady vyrobené z eloxovaného hliníku a plastových skel jsou schopny dodávat ve vysoké kvalitě pouze profesionální firmy. Stavba zimní zahrady svépomocí v nejmodernějším slova smyslu je takřka nereálná.

Hlavní výhody zimních zahrad

Zimní zahrady nabízí hned několik skvělých výhod. Podívejme se na ně přehledně v následujících odrážkách.

–          umožní pěstování okrasných rostlin i v zimě

–          v interiéru zimní zahrady můžete mít oázu klidu a pohody

–          do zimní zahrady můžete umístit i zdroj vody, respektive vytvořit fontánku

–          vypěstujete si zajímavé exotické plodiny

–          skvěle se hodí i pro pěstování sukulentů

–          získáte další obytný vytápěný prostor

–          nabídnou možnost chování drobných zvířat

Výroba zimní zahrady na míru

Nechat si zkonstruovat zimní zahradu můžete klidně přímo na míru. Například na www.abev.cz lze vybírat z nejrůznějších typů zasklení.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

4 komentáře

 1. Honza Odpovědět

  super článek! 🙂
  Nemáte nějaký tip na nábytek do zimní zahrady? Zatím se nám nejvíce líbí tohle nabytek-ratan.cz/ratan-umely/52-umely-ratan-daystar.html
  Je to vhodné? 🙂

  1. Radek Štěpán Autor příspěvku Odpovědět

   Děkuji za kompliment,
   vámi zmiňovaný nábytek vypadá opravdu hezky.
   Radek Štěpán

 2. vladimíra holbová Odpovědět

  dobrý den, zdá se , že jste veliký odborník,. syn má podobnou zahradu jako je v článku. Doporučíte mi i nějaké rostliny? Chtěl tam jen trávu přes zimu,,ale nedaří se… děkuji holboá

  1. Radek Štěpán Autor příspěvku Odpovědět

   Hezký den,
   za odborníka se nepovažuji, jen mě zahrada baví.
   pro celoroční zahrady jsou vhodné třeba exostické rostliny typu citrusů, fíkovníku apod.
   Zajímavý je i kávovník, jehož plody ale konzumovat nelze.
   Určitě se zimní zahradě budu věnovat v dalším článku podrobně i z pohledu pěstování rostlin v jejím interiéru.
   Radek Štěpán

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *