Zahradní lavice je praktickým i estetickým doplňkem

Stále více lidí si zakládá na vzhledu své zahrady. Možná i pro vás není zahrada pouze oploceným pozemkem, který vlastníte. Jestliže chcete, aby vaše zahrada působila upraveně a mezi kolemjdoucími vzbuzovala zájem, pak pro vás máme jeden skvělý tip: teaková zahradní lavice se jistě bude vyjímat i na vaší zahradě, kde zaujme roli estetickou i praktickou.

Kvalitní dřevo s nezaměnitelnou texturou

Potrpíte-li si na přírodních materiálech, které upřednostňujete před umělými či jejich napodobeninami, pak jste tu správně. Teakové dřevo se k výrobě zahradního nábytku často využívá a to nejen pro svůj vzhled, ale především vysoké odolnosti. Teaková zahradní lavice vás určitě zaujme na první pohled – pečlivé zpracování, promyšlení i těch nejmenších detailů a navrch lákavá pořizovací cena. Uznejte sami – co více si přát?!

Investice na dlouhá léta, užijí ji celé generace

Nezáleží na tom, zda novou lavici umístíte do otevřeného prostoru, nebo pod střechu. Teakové dřevo je známé pro vysoký obsah pryskyřic, díky čemuž hravě odolá nejen vlhku, ale i škůdcům nebo houbám. Nemusíte se proto bát nechat jej uprostřed zahrady. Jak jsme nastínili na začátku článku – teaková lavice se ihned chopí praktické i dekorativní funkce. Nejenže vám nabídne prostor pro posezení na čerstvém vzduchu, ale zároveň vaši zahradu ozdobí. Sloužit vám bude dlouhá léta.

Vybírejte pečlivě – pozor na bělové dřevo

Není kvalita jako kvalita. I v oblasti zahradního nábytku můžete naletět a koupit si tak zajíce v pytli. Zajímejte se například o to, zda není na váš teakový nábytek použito tzv. bělové dřevo, které je měkké a pro výrobu nábytku z teaku úplně nevhodné. Varovným signálem může být také fakt, že vámi vybraný prodejce prodává pouze nábytek mořený, tzn. nemá k dispozici žádné přírodní kusy. V případě teaku argumenty o delší životnosti neobstojí. Zbývá tedy otázka, jaké nešvary se mohou pod tlustou vrstvou barvy skrývat…

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)