Zahradní kultivátor MTD T/245

Zahradní kultivátor MTD T 245

Jaro sice ještě nepřichází, nicméně je zapotřebí popřemýšlet nad tím, jaké nástroje koupit pro kultivaci vašeho terénu. Jestliže hledáte spolehlivého pomocníka, který vykouzlí z vašeho zahradního prostoru to správné místo, pak můžete vsadit na zahradní kultivátor MTD T/245. Jeho služby mohou být doslova nedocenitelné. I proto se v následujících řádcích budeme soustředit na tento zahradní kultivátor. Rozhodně se vyplatí především z hlediska síly, jelikož překoná kterýkoli elektrický kultivátor.

Nože před vodícím kolečkem se vyplatí

V první řadě je třeba upozornit u tohoto modelu na pozici nožů nacházejících se před vodícím kolečkem. Těžkou práci tak budete mít maximálně ulehčenou. Vynikající je také nastavitelná šířka záběru. Seberete si tak potřebné množství zeminy tak, jak budete sami potřebovat. Kryt je dimenzovaný natolik, že vás spolehlivě ochrání před odletující zeminou a případně také nepříjemnými kamínky. Práce je tak mnohem jednodušší a v neposlední řadě i bezpečnější, než tomu bylo u modelů v minulosti.

Bezúdržbové nože

Velkou devízou těchto kultivátorů je i fakt, že disponují noži, které není zapotřebí brousit. Se zeminou se dokážou prát velmi dlouhou dobu a na jejich vzhledu to nebude nikterak patrné. Nože jsou navíc přesně tvarovány tak, aby si s povrchem dokázaly dokonale poradit, a vy jste měli usnadněnou práci. Zpracování zeminy bude dokonalé.

Další vlastnosti také potěší

U tohoto kultivátoru také potěší poměrně objemná palivová nádrž a motor MTD ThorX 55 o objemu 173 cm3. Výkon je stanoven na 3,3 kW / 4,5 a bohatě postačí. S otáčkami 120 U/min nebudete mít problém. S počtem nožů 4×4 si také zcela pohodlně vystačíte. Nákupem tohoto kultivátoru i vzhledem k poměrně nízké pořizovací ceně rozhodně neprohloupíte.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.