Co si promyslet před nákupem zahradního altánu

Zahradní altán

Už vás nebaví spoléhat se při posezení ve vlastní zahradě na příznivé počasí? Pokud ano, je na čase zakoupit si kvalitní zahradní altán. Než se ovšem rozhodnete pro konkrétní typ, měli byste si promyslet hned několik důležitých věcí. Díky pečlivé rozvaze se vám pak nestane, že seženete nějaký model, který nebude do vašeho zahradního prostoru sedět. Buďme tedy konkrétní a podívejme se na tyto aspekty mnohem podrobněji.

Volba místa

V první řadě je nutné najít místo, kde bude zahradní altán stát. Pro velké modely je zapotřebí spousty prostoru. Počítat byste měli raději s větším množství místa. Důležité je prozkoumat i podloží. U pevného terénu plného kamení se můžeme setkat s poměrně komplikovaným kotvením. Vhodné je brát v potaz i to, zdali bude altán stát celou dobu na otevřeném slunci, nebo bude stíněn stromy. Z těch také padá listí, které je třeba z povrchu látky odstranit, jinak ji znečistí.

Párty stanTypy altánů

Myslet byste měli i na to, jaký typ krytého posezení kupujete. Nemusí se nutně jednat o malé altány pro několik osob. Výborné jsou i velké párty stany, které jsou schopny pojmout klidně i osob. Bez problémů je lze postavit na jakémkoli místě ve vaší zahradě, kde je dostatek prostoru. V případě potřeby například na zimu lze takovýto stan vcelku jednoduše složit. Konstrukce není nijak těžká a plátěné součásti složíte a schováte na další období. Moderní modely jsou již natolik pevné a bytelné, že vydrží velmi dlouho, a to i spousty sezón.

Nezapomínejte na cenu

Nesmírně důležitou roli hraje logicky i cena zahradního altánu. Ta se většinou odvíjí od jeho velikosti a doplňků, které k němu nakoupíte. Je vcelku jasné, že dražší jsou ty, které disponují bočnicemi. Chcete-li ušetřit a koupit menší stany schopné zabránit jen slunečním paprskům, stačí pouze jednoduché konstrukce bez bočních stěn.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.