Dřevo je nejoblíbenější ekologické palivo

Palivové dříví

Chcete-li si v interiéru domu nebo vaší zimní zahrady vytvořit co nejpříjemnější prostředí i v chladných dnech, vyplatí se vsadit na krbová kamna a palivové dřevo. Když zatopíte tímto klasickým jednoduchým způsobem, získáte teplo, jež bude na rozdíl od toho, které pochází z plynových přímotopů, příjemné. Navíc jej budete mít prakticky ihned po škrtnutí zápalkou a rozhoření ohně! My se soustředíme na výhody palivového dřeva a na možnost jeho výhodného nákupu.

Přírodní teplo

Kvalitní přírodní palivové dříví přináší přirozené teplo, které jinak nezískáte. Poznáte jej především podle toho, že ze zdroje bude sálat. Jinými slovy, kamna budou nejen skvěle vypadat díky žhnoucímu ohni, ale budou sálat dostatečné množství tepla. Bez problémů jimi dokážete vyhřát celý interiér. Dřevo ovšem musí být dostatečně vysušené, aby došlo k jeho efektivnímu spalování a v komínu se nepřichytávaly saze. Optimální je buď přírodní vysoušení po dobu několika let, nebo kratší průmyslové.

Ekonomické řešení

Vytápění dřevem je tradiční a v současnosti i maximálně ekonomické. Jak plynový kotel, tak i tepelné čerpadlo a další zdroje jsou typické vysokou pořizovací cenou a zpravidla i vysokými náklady. Pořízení krbových kamen či krbu vás finančně tolik nezatíží a palivové dřevo také v porovnání s plynem či elektřinou vyjde finančně mnohem lépe. Alespoň v případě, když jej koupíte od spolehlivého a levného dodavatele.

Nakupujte kvalitní dříví!

Měkké i tvrdé palivové dřevo nabízí v paletách společnost OPTIMTOP s.r.o. Vybírat si budete moci libovolné množství jakéhokoli dřeva. Od jedné palety je navíc rozvoz po celé České republice úplně zdarma. Velkou výhodou nákupu je i fakt, že palety obsahují vysoce efektivní průmyslovou metodou vysušené dřevo naskládané tak, že nebudete kupovat vzduch, jako tomu bohužel dnes zejména u sypaného dřeva je!

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.