Rulička od toaletního papíru
11/02/2019
Kategorie: Aktuality, Novinky, Tipy a triky

Výsev do roliček od toaletního papíru se vyplatí

Předpěstování vlastních sazenic je aktuálně na denním pořádku. Papriky vám už nejspíše rostou, nicméně rajčata a mnohé další plodiny se vysévat teprve začínají. Pokud jste doma zjistili, že vám chybí výsevní misky, případně kelímky od jogurtu nebo cokoli jiného nezoufejte. Ruličky od toaletního papíru jistě najdete. Výsev do nich je velmi jednoduchý, rychlý a samozřejmě ve finále i velmi efektivní. Nevěříte? Přesvědčíme vás o tom v následujících řádcích. Potřebovat budete prakticky jenom ony ruličky, nůžky, semínka a substrát pro výsev.

Proměna ruliček v květináčky

Nic složitého! Ve spodní části ruličky nastřihnete, dvakrát přeložíte a vytvoříte dno, přes které se nedostane výsevní substrát. Klopy se překládají prakticky totožně jako u standardní krabice. Takto upravíte všechny roličky od toaletního papíru. Nejde o nijak náročnou činnost, zvládne ji každý včetně těch, kteří nejsou zrovna dvakrát manuálně zruční. Pak už si můžete přichystat zeminu a začít se samotným výsevem.

Ruličky toaletního papíru

Výsev semínek do ruliček

Ruličky si připravte vedle sebe a do každé z nich nasypte do třech čtvrtin, případně něco nad polovinu výsevní substrát. Pak vložte samotná semínka. Máte-li hotovo, zasypte semínka ještě vrstvou substrátu. Pak je zapotřebí budoucí sazeničky opatrně zalít. Rozhodně to s vodou nepřehánějte, aby se ruličky totálně nepromočily. Na druhou stranu ale nemůže být substrát suchý, semínka by neměla šanci vzejít.

Přesazení se stane hračkou

Tím si můžete být jistí. Na rozdíl od kelímků nebudete muset sazeničky přesazovat. Stačí jenom vyhloubit potřebnou jamku a do ní vložit samotnou sazeničku včetně ruličky. Poté už jenom pořádně zalijete a máte vyhráno. Ruličky se v půdním podkladu budou postupně rozmáčet a samozřejmě i rozpadat. Tím pádem se jich zbavíte.

9 komentářů
 1. kohlross1@seznam.cz'
  • info@nasezahrada.cz'
 2. vester@setnam.ct'
 3. houzvator@seznam.cz'
   • misiarzovajolana@seznam.cz'
 4. dolanova@centrum.cz'
 5. panpapa@email.cz'
 6. Pletichova.s@seznam.cz'

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *