Semínka

Co všechno promyslet před pořízením semínek

Pořizujete si aktuálně semínka různých rostlin? Aby ne, u mnohých nastal nevyšší čas! Každá semínka nemusejí být kvalitní! Ne všechna se také hodí pro vaše specifické podmínky. Vy byste proto měli vybrat taková, která zaručí, že vám vyroste to, co opravdu chcete, a v dostatečné míře. Jak ale vybrat ta správná semínka? My se na některé aspekty týkající se právě semínek podíváme mnohem podrobněji.

Opravdu pestrá nabídka semen

Tak to si pište. Když přijdete to zahradnictví, hobby marketu nebo i mnohdy supermarketu, najdete semínek mnoho. Jestliže nehledáte konkrétní odrůdu, pak budete mít jistě štěstí. Přijdete-li ale s konkrétním přesným přáním, vaše hledání bude nekonečné. To bohužel často platí i na internetu, kde bývá ale situace poněkud jednodušší. Univerzální rady prostě neexistují. Musíte si především uvědomit, co vlastně chcete pěstovat a na jakém místě tak budete činit. Samozřejmě je nutné mít jasno i v době sklízení.

Vybrat obyčejnou mrkev může být oříšek

Myslíte si, že mrkev musí být jen oranžová? Omyl! Vždyť národní odrůdový úřad ve státní odrůdové knize zveřejňuje každý rokem seznam odrůd, jež jsou povolené. Vždyť jenom třeba takových odrůd paprik je 174, okurek 85 nebo hrachu 23 a ředkviček 42. Jmenovat bychom mohli samozřejmě i dál. Na internetu se vyplatí navštívit webové stránky šlechtitelů jednotlivých osiv. Dozvíte se tam mnohé i o dílce růstu jednotlivých plodin. Vždyť mrkev může být raná s dobou vegetace 112 až 125 dní, poloraná, kde doba činí 100 až 120 dní nebo pozdní, Tady je delší, a to 160 až 180 dní.

A co taková půjčovna?

Semínka je zapotřebí vybrat už teď. Pro mnohé odrůdy je dokonce pozdě. Podívejte se určitě také do semínkovny, tedy půjčovny semínek. Vše tady funguje podobně jako v knihovně. Prostě si semínka půjčíte, vypěstujete rostlinu a po sklizni stejný počet semínek vrátíte. Odrůd je tady k dispozici opravdu spousta.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *