Vypěstujte si afrodiziaka na vlastní zahradě

Chilli jako afrodiziakum

Když je znát únava, vyplatí se vsadit na kvalitní životabudiče. V současné době je na trhu velké množství nejrůznějších prostředků označovaných jako afrodiziaka. Mnohé ale mohou pocházet z pochybných zdrojů, a tak není od věci buď vsadit na kvalitního a spolehlivého prodejce, nebo si některá vypěstovat přímo na vlastní zahradě. Právě na ně se soustředíme v následujících řádcích a ukážeme si, která afrodiziaka si pohodlně budete moci zasadit na vlastní zahrádce.

Česnek jako tradiční afrodiziakum

Určitě se vyplatí vsadit na česnek. Ten se sází vždy na podzim v době, než přijdou mrazy. Optimální je zejména listopad či začátek prosince. Vysazujeme po jednotlivých stroužcích v řádících ideálně alespoň 20 cm od sebe. Česnek patří mezi vynikající přírodní afrodisiaka, která dokážou efektivně stimulovat krevní oběh. Bez problémů vám zvýší chuť na sex a také touhu po pohybu a nejrůznějších aktivitách. Nabízí také močopudné a antibakteriální látky. V neposlední řadě umí i posílit vnitřní orgány.

Chilli papričky pálí, ale chrání

Vynikající volbou jsou chilli papričky. Jejich pálivost může být sice maximální, nicméně dokážou díky kapsaicinu přinést spousty pozitivních účinků. Bohatě stačí polovina papričky na osobu. Pěstování chilli je poměrně jednoduché. Můžete si klidně zakoupit již předpěstované sazeničky. Výborné jsou třeba papričky Jalapeňo. Chilli papričky jsou schopné růst klidně i za oknem v chladnějších měsících.

Květinová slast

Je jasné, že ovoce nebo zelenina jako afrodisiakum poslouží skvěle. I květiny ale také dokážou vytvořit skvělou atmosféru a mohou člověka bez problémů nabudit. Již Inkové si velmi považovali orchidejí. Připravovali z nich i tradiční nápoj chichou. Mnohdy se jedly kompletně i celé plátky květin. Vynikajícím afrodisiakem pro muže je vlčí mák, který pomůže probudit touhu. Samotný sex se tak stane mnohem smyslnějším a procítěnějším.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.