Výměna střechy. Co potřebujete vědět, než začnete?

Střecha

Díváte se na střechu vašeho domu, případně zahradního domku nebo chaty, která už za moc nestojí a potřebuje rychlou výměnu? Pokud ano, rozhodně je zapotřebí myslet hned na několik velmi důležitých věcí. Realizace nové střechy není nijak jednoduchým procesem a vy byste si měli spousty důležitých aspektů promyslet předem. Co všechno je tedy třeba brát v potaz? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

Jaký je aktuální stav konstrukce střechy?

V první řadě je zapotřebí zkontrolovat aktuální stav konstrukce střechy. Měli byste postupně projít všechny trámy a podívat se, jestli nejsou na některých místech narušené. Pracovat na nich může třeba červotoč nebo mohou být nějakým způsobem mechanicky poškozené. Velmi nepříjemné je i jejich pouhé navlhnutí.

Výběr kvalitní střešní krytiny

Zřejmě nejdůležitější aspekt. Vždyť právě střešní krytina bude tím, co musí odolat nejrůznějším rozmarům počasí, mechům a dalším plevelným rostlinám. Rozhodně není od věci si zjistit, jak dlouho na střeše v kvalitním stavu daná krytina vydrží. V poslední době se hodně prosazuje lehká střešní krytina v podobě plechových tašek. Ostatně podívat se můžete třeba na produkty společnosti Blachotrapez.

StřechaFoto: Blachotrapez

Nezapomínejte na izolaci a doplňky

V každém případě. Pod samotnou střešní krytinu patří bezesporu jakostní nepropustná izolace. Vybírat lze hned několik druhů izolací. Jinak se soustřeďte i na nejrůznější doplňky, jako jsou speciální tašky ke komínům nebo hřebenovky a podobně. Vybrat si můžete ze spousty výrobků na https://www.blachotrapez.cz.

Kdo bude realizovat samotnou výměnu?

Samozřejmě. Nelze zapomenout ani na formu, jež bude výměnu střechy realizovat. Sami se do takovýchto akcí lidé moc nepouští. Vždyť jde o specifickou činnost, k níž je zapotřebí zkušeností v oboru.

Doplnit uplně nakonec za poslední větu: Proto se podívejte na rekonstrukci střechy od odborníků.

Náhledové foto: Blachotrapez

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.