Výluh z přesličky jako geniální domácí pomocník proti škůdcům i chorobám

Přeslička

Výluh z přesličky je účinný a přírodní způsob, jak pomoci vašim rostlinám na zahradě odolat nemocem a škůdcům. Pokud máte na zahradě přesličku rolní, můžete ji využít jako účinný prostředek k ochraně rostlin. V tomto článku vám poradíme, jak připravit výluh z přesličky proto chorobám a škůdcům.

Nejprve budete potřebovat 500 až 1000 g zelených částí přesličky. Je důležité použít pouze zelené části, protože právě ty obsahují účinné látky, které pomáhají chránit vaše rostliny. Přesličku nakrájejte na malé kousky nebo ji umelte v kuchyňském robotu.

Jak na výluh z přesličky

Poté připravte studený výluh. Přidejte 100 g nakrájené přesličky na 1 litr studené vody. Nechte přesličku namočenou v této vodě po dobu alespoň 24 hodin, aby mohla kvasit. Během této doby se uvolní účinné látky a výluh se zkoncentruje.

Po 24 hodinách přiveďte vodu s přesličkou k varu a vařte ji po dobu 20 minut. Poté přesličku přeceďte a nechte roztok vychladnout. Nakonec ho sceďte do rozprašovače.

Přeslička

Foto: Pixabay

Jak aplikovat postřik z přesličky

Použití výluhu z přesličky je velmi snadné. Stačí ho jen rozprášit na rostliny, které chcete chránit. Je však důležité použít tento prostředek sprej co nejdříve po jeho přípravě, protože účinnost roztoku se rychle snižuje. Pokud chcete jeho trvanlivost prodloužit (a zároveň zlepšit přilnavost), můžete do něj přidat malé množství ekologického prostředku na mytí nádobí.

Výluh z přesličky je účinným prostředkem na ochranu rostlin proti nemocem a škůdcům. Použijte ho na i na své zahradě a užívejte si pohled na krásnější a zdravější rostliny.

Zdroj: https://genialita-pl.translate.goog/oprysk-z-tego-chwastu-likwiduje-maczniak-choroby-grzybowe-i-szkodniki/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=wapp, https://www.osetreno.cz/show-free.htm?fid=33

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)